ŪDENSTECES (A, Ā)


IEVADS
PAR DISKU
LĪAD TERITORIJAS
TEIKAS, DZEJA
ŪDENSTILPES
ŪDENSTECES
AKTĪVĀ ATPŪTA
LIETOTĀJIEM

<A,Ā>  <B>  <C,Č>  <D>  <E,Ē>  <F>  <G,Ģ>  <I,Ī>  <J>  <K,Ķ>  <L,Ļ>

<M>  <N,Ņ>  <O>  <P>  <R>  <S,Š>  <T>  <U,Ū>  <V>  <Z,Ž>

Ūdensteces Krāslavas, Dagdas un Aglonas novados:

Izdruka

Akmineica

upe

Upes otrs nosaukums ir Akmenīca. Upe tek Dagdas novada Ezernieku pagasta teritorijā, augštece Rēzeknes rajonā. Tek caur Riuseiti (ezers), ietek Udrijas ezerā, kas atrodas Dagdas novada Ezernieku administratīvajā teritorijā. Upes kopgarums ir 16 km, tai skaitā Ezernieku pagastā ap 8 km.

Atgriezties atpakaļ

Akmineica (Ķepovas pag.)

upe

Upi dēvē vēl par Akmiņicu, Nūvadu. Tā ir Asūnīcas kreisā pieteka Dagdas novada Ķepovas pagastā. Sākas Ķepovas pagasta Katriniškos, pie Vorzovas sādžas ietek Asūnīcā. 6 km gara. Akmeņaina gultne. Augštecē upe meliorēta.

Atgriezties atpakaļ

Aktica

upe

Aktica tiek dēvēta arī par Lozovku, Lodzovku upi. Tā ir Asūnīcas kreisā pieteka Dagdas novada Bērziņu un Ķepovas pagastos. Iztek no Kalakolnu ezera, lejtecē 6 km tek pa Latvijas – Baltkrievijas robežu. Akticai ir pieteka Lukšova.

Atgriezties atpakaļ

Armaņu upīte

upīte

Upīte tek Dagdas novada Andzeļu pagasta Armaņos. Iztek no Bondarišķu ezera, ietek Ješa ezerā (Ežezerā). 500 m gara.

Atgriezties atpakaļ

Asūnīca

upe

Upe tiek saukta arī par Asūni, Asuņicu, Osuņicu, Suņicu. Tā ir Sarjankas upes labā pieteka, Dagdas novada Asūnes un Ķepovas pagastos (ieteka Baltkrievijā). Iztek no Dagdas ezera, tek cauri Lielo Asūnes ezeru. Upes kopgarums ir 35 km, tai skaitā Latvijā ap 24 km. Posmu starp Dagdas ezeru un Lielo Asūnes ezeru sauc arī par Dagdicu, Dagdenku, Dagdu, Ustjanku. Uz upes bijušie Zabaru, Asūnes un Posovas dzirnavu dīķi. Asūnīcas pietekas ir Borisovkas upe, Aktica (kreisā pieteka), Kamenuha (labā pieteka).

Atgriezties atpakaļ

Aulejas upe

upe

Tiek dēvēta arī par Patmaļu upi. Dubnas posms starp Birža ezeru un Aulejas ezeru, Aulejas pagastā 3,5 km gara. Uz upes kādreiz bijušas dzirnavas (latgaliešu valodā – patmalis).

Atgriezties atpakaļ

Bibliogrāfija

Ūdensteces (upes, upju posmi, strauti, grāvji, avoti) // Kovaļevska, O. Krāslavas rajons: Ģeogrāfisko nosaukumu vārdnīca – Rīga, 1997.- 23. – 36. lpp.


Ievads | Par disku | Īpaši aizsarg.dabas teritorijas | Teikas, dzeja | Ūdenstilpes | Ūdensteces | Aktīvā atpūta | Informācija lietotājiem 

 
© Krāslavas novada centrālā bibliotēka
Kontaktinformācija: [kraslbibl@apollo.lv]
2009.-2010.gads