"Pinokio piedzīvojumi” Krāslavas novada bibliotēkā

"Pinokio piedzīvojumi” Krāslavas novada bibliotēkā

Bildes skaties https://ieej.lv/wIId4

Krāslavas novada bibliotēkā Eiropas autoru dienas ietvaros no 22. marta līdz 10. aprīlim Bērnu literatūras nodaļā tika apskatāma itāļu rakstnieka Karlo Kollodi grāmatas „Pinocchio” ceļojošā izstāde 38 eiropiešu valodās, ko ierosināja organizēt bibliotēkās Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Stāsts par koka lelli, kuras sapnis bija kļūt par dzīvu zēnu, ir tulkots 87 pasaules valodās, tajā skaita arī latviešu valodā.

Krāslavas ģimnāzijas sākumklašu skolēni nepalaida garām iespēju apskatīt tik retu izstādi un aktīvi apmeklēja bibliotēku. Audzēkņi labprāt skatījās animācijas filmiņas par Pinokio piedzīvojumiem dažādās valodās, risināja krustvārdu mīklas par koka lelles piedzīvojumiem un arī izvēlējās lasīšanai mājās Karlo Kollodi grāmatu latviešu tulkojumā.

#Pinokio #Krāslavasnovadabibliotēka #KrāslavasNB #KNB