Darbnīcu cikla senioriem “Digitālās prasmes un medijpratība” 8. darbnīca

Darbnīcu cikla senioriem “Digitālās prasmes un medijpratība” 8. darbnīca

Šī gada 8. aprīlī Krāslavas novada bibliotēkā norisinājās darbnīcu cikla senioriem “Digitālās prasmes un medijpratība” 8. darbnīca. Darbnīcu novadīja Krāslavas novada bibliotēkas sistēmas administratore Ilona Cabule.

Šoreiz klātesošie tika iepazīstināti ar E-veselības portālu un Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietni.

E-veselības sistēmā senioriem tika skaidrots, kā elektroniski iesniegt pieteikumu jaunas EVAK kartes saņemšanai. Iegūtās zināšanas bija noderīgas, jo vairāki darbnīcas dalībnieki uzreiz pieteica EVAK karti sev. Eiropas veselības apdrošināšanas karte ir dokuments, kas, uzturoties citā Eiropas Savienības valstī, kā arī Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā vai Šveicē apliecina tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā kā šīs valsts iedzīvotājiem.

Kopā ar lektori seniori apskatīja arī Valsts ieņēmumu dienesta Elektronisko deklarēšanas sistēmu.  Ilona Cabule klātesošajiem darbnīcas dalībniekiem praktiski parādīja, kā ir iesniedzama gada ienākumu deklarācija šajā sistēmā.

Fotogrāfiju autore – Anna Bartuša.

Fotogrāfijas ir Attēlu galerijā

Anna Bartuša,