Ziemassvētku tirdziņš Rēzeknes novada pašvaldībā
Apskatīt komentārus (0)


28.12.2013


20.decembrī, sagaidot Ziemassvētkus, Rēzeknes novada pašvaldībā notika Ziemassvētku tirdziņš. Tajā ikvienam interesentam bija iespēja sagādāt visu nepieciešamo Ziemassvētkiem – gan dāvanas tuviniekiem un draugiem, gan arī gardumus, ko likt uz svētku galda. Tirdziņa organizatore, Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē vadītāja Inta Rimšāne pastāstīja, ka tirdziņā piedalījušies vairāki desmiti amatnieku un pārtikas mājražotāju: „Tirdziņā varēja nogaršot un iegādāties ZS „Mētras” gaļas ruletes un žāvējumus, ZS „Sīļusala”, ZS „Zemeņkalni” un ZS „Ķirši” ābolus un bumbierus, ZS „Priedaine” smiltsērkšķu sulu un saldētas ogas, SIA „Ievmalas” un ZS „Lapegles” biškopības produkciju, ZS „Lapsiņas” paipalu olas, Malnavas „Dzīļu” maiznīcas cepto maizi, SIA „Anēls” konditorijas izstrādājumus, Mārītes Lipskas piparkūkas un citus našķus.”

 

 Pircēju rindas veidojās arī pie amatnieku darinājumiem: ādas izstrādājumiem, šallēm, zeķēm, cimdiem, galdautiem, brošām un citiem aksesuāriem, Ziemassvētku apsveikumu kartiņām, keramikas, pašgatavotām ziepēm, klūdziņu pinumiem un koka darinājumiem. Kā uzsvēra tirdziņa organizatori, pērkot pašmāju amatnieku un mājražotāju produkciju, ikviens pircējs ir kā investors, kurš atbalsta vietējos uzņēmējus.

 

Tirdziņa ietvaros norisinājās arī vairāki tematiskie pasākumi. Piemēram, vietējie mājražotāji dalījās pieredzē par to, kā var strādāt savam un citu priekam, sajūtot gandarījumu par paveikto un iedvesmojoties no apziņas, ka viņu darbs tiek novērtēts un cilvēkiem vajadzīgs, savukārt Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības Bērzgales pamatskolas audzēkņi stāstīja par īstenotā projekta „Lauku vides saglabāšanas centra „Zemdars” rezultātiem.

 

  Tirdziņa laikā Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē vadītāja Inta Rimšāne stāstīja par starptautisko Ziemassvētku dāvanu apmaiņas projektu, kura ietvaros skolas un pirmsskolas izglītības iestādes no visas Eiropas apmainījās ar dāvanām – eglīšu rotājumiem. Pēc I.Rimšānes stāstījuma notika arī kopīga Eiropeiskās ziemassvētku eglītes izrotāšana ar Europe Direct Informācijas centram Austrumlatgalē atsūtītajiem rotājumiem no vairāk nekā 20 Eiropas valstīm.

 

Daudzi interesenti, jo īpaši bērni, ar lielu aizrautību iesaistījās arī radošajās darbnīcās, tostarp, piparkūku cepšanā un greznošanā, dzijas bumbulīšu darināšanā, stila aksesuāru un rotu izgatavošanā no ādas, tapošanas tehnoloģijas apgūšanā, kā arī īpašo Europe Direct nozīmīšu izgatavošanā. Bērni ar lielu interesi iesaistījās arī galda spēļu turnīros, ko organizēja Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta biedrība „Mājupceļš”.

 

Ziemassvētku tirdziņu organizēja Europe Direct Informācijas centrs Austrumlatgalē sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Rēzeknes nodaļu. Tā kā gan amatnieki un mājražotāji, gan arī pircēji par tirdziņu izteica atzinīgus vārdus un augstu vērtēja tā lietderību, organizatori sola, ka ikvienu interesentu uz tirgošanos aicinās arī nākamgad.

 

Fotogrāfijas ir šeit.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA