VARAM aicina pieteikt projektus KPFI konkursam pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai
Apskatīt komentārus (0)


20.02.2015


No 2015. gada 19. februāra līdz 2015. gada 19. martam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina pašvaldības pieteikt projektus publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai.

Finansējums pieejams Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) atklātā projektu konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” ietvaros.

Konkursa ietvaros pieejamais KPFI finansējums ir 2 000 000,00 EUR, bet vienam projektam minimālais pieejamais KPFI finansējums – 21 343,08 EUR un maksimālais – 1 422 871,81 EUR. Konkursa ietvaros maksimāli pieļaujamā KPFI atbalsta intensitāte nepārsniedz 70% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Konkursa mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, izmantojot tādas tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu.

VARAM vērš uzmanību, ka projekta ietvaros tiek atbalstīta energoefektīva publisko teritoriju apgaismojuma uzstādīšana un esošā apgaismojuma rekonstrukcija, līdz ar to projekta iesniegumam ir nepieciešams pievienot projektā iekļauto teritoriju profila shēmas un projektējamā apgaismojuma aprēķini katrai projektā iekļautajai profila shēmai, kuru izstrāde var tikt uzsākta arī pirms konkursa izsludināšanas. Konkursa nosacījumi, kas attiecas uz konkursā atbalstāmajām aktivitātēm, izmaksu attiecināmību un projektu iesniegumu izvērtēšana, salīdzinot ar iepriekšējo konkursa kārtu, netiks mainīti.

Projekta aktivitāšu īstenošanas termiņš, ieskaitot noslēguma pārskata iesniegšanu, ir 2015. gada 29.maijs.

Projekta iesniegumus var iesniegt personīgi SIA „Vides investīciju fonds” darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst. 17:30 Ģertrūdes ielā 10/12, 2.stāvā Rīgā, vai sūtīt pa pastu: SIA „Vides investīciju fonds”, Ģertrūdes ielā 10/12, Rīgā, LV-1010, vai atbilstoši noformētu elektronisko dokumentu veidā, sūtīt uz e-pastu:KPFIvertesana@lvif.gov.lv.

Papildu informācija par projektu iesniegumu sagatavošanu un iepriekšējā konkursa kārtā uzdotajiem jautājumiem pieejama VARAM tīmekļa vietnē – http://ieej.lv/Ac27t.

Jautājumus par projekta iesnieguma sagatavošanu un iesniegšanu var sūtīt uz e-pastu: KPFIvertesana@lvif.gov.lv.

Kristīne Kļaveniece

Sabiedrisko attiecību nodaļa Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Tālr. 67026533

e-pasts: prese@varam.gov.lv www.varam.gov.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA