Rēzeknes novada skolēni mācās iegūt savu sapņu darbu
Apskatīt komentārus (0)


13.04.2016


22. un 23. martā Dricānu, Kaunatas, Maltas un Nautrēnu vidusskolēni mācījās par karjeras attīstības un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām semināros, ko rīkoja Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē. Vairāk nekā 80 dalībnieki aktīvi iesaistījās semināru norisē: sastādīja savus CV un motivācijas vēstules, piedalījās darba intervijas simulācijā, kā arī mācījās noteikt mērķus, kuri ļautu iegūt savu sapņu darbu.

Par savu pieredzi un kļūdām, dibinot uzņēmumu un pieņemot darbā cilvēkus, stāstīja pieredzējuši lektori-Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja un sociālo zinātņu doktore Tatjana Boguševiča un finansists un uzņēmējs Artūrs Geisari.

Pēc semināriem dalībnieki atzina, ka ieguvuši daudz jaunu zināšanu. Viktorija Kvjatkovska (Kaunatas vidusskola) un Imalda Kazuševa (Dricānu vidusskola) teica, ka skolēniem visvairāk patika piedalīšanās “īstās” darba intervijās, kur bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem, kā arī jāmācās saglabāt miers un pārliecība par savām spējām ļoti neparastās situācijās. “Nav jārunā ar cilvēkiem, kuri grib mani pārliecināt, ka es to nevarēšu. Mūsdienās var iegūt jebkuru darbu, ja tikai ir skaidrs mērķis un vēlēšanās to sasniegt”, uzsvēra Viktorija Kvjatkovska. Liāna Zeltiņa (Kaunatas vidusskola) un Viktorija Semule (Dricānu vidusskola) uzskata, ka savus mērķus var noteikt, rakstot vēstuli sev un iedomājoties sevi pēc 10 gadiem.

Lektore Tatjana Boguševiča, kas ir arī veidojusi jauniešu karjeras attīstības videokursu “Start Strong”, pastāstīja, ka visās četrās Rēzeknes novada vidusskolās jauniešiem ir interese ne tikai iegūt labu darbu, bet arī dibināt savus uzņēmumus. Pirms tam gan ir jāuzdod sev svarīgs jautājums: “Vai es gribētu ņemt sevi darbā?” ”Ja atbilde ir “jā”, tad var sākt domāt par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu. Savukārt jaunais uzņēmējs Artūrs Geisari bija patīkami pārsteigts par Maltas vidusskolas skolēnu entuziasmu un zinātkāri, prasot gan par viņa paša pieredzi, gan apspriežot jauniešu biznesa idejas.

Jāpiebilst, ka jebkurš interesents bez maksas var iepazīties ar videokursu “Start Strong”, kas ir sagatavots ar ASV Vēstniecības un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas skolas atbalstu, šādās Interneta adresēs http://biznesapamati.lv/karjera un http://www.riseba.lv/lv/darba-piedavajumi.html

Uzziņai: “Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē” atrodas Rēzeknes novada domes ēkā. Tas ļauj iedzīvotājiem saņemt nepieciešamo informāciju un sazināties ar Eiropas Komisiju savas dzīvesvietas tuvumā.

Sintija Batare,
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente

Fotogrāfijas
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA