Rēzeknes novada jaunieši piedalās apmaiņas projektā Lietuvā
Apskatīt komentārus (0)


09.08.2013


Rēzeknes novada jaunieši no 28.jūlija līdz 5.augustam piedalījās Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” apmaiņas projektā Lietuvā, kurā kopumā iesaistījās 45 dalībnieki no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Spānijas un Itālijas. Jāatzīmē, ka Rēzeknes novadam jau ilgāku laiku ir cieša sadarbība ar vairākiem Lietuvas apgabaliem - Kupiškis, Zarasai, Rokiškis un Visaginas. Sadarbība izpaužas ne tikai kā apmaiņas projektu organizēšana un dalība tajos, bet arī apkārtējās vides (rekreācijas resursu) uzlabošanā, savstarpējās pieredzes apmaiņā un kultūras un tūrisma sfēras izkopšanā.

Piedaloties šāda veida projektos jauniešiem, ir iespēja uzlabot savas angļu valodas zināšanas un to pielietojumu ikdienā, gūt jaunus kontaktus un iepazīties ar citu valstu dalībnieku pieredzi. Kupišķu jauniešu centra (Jaunimo Centras) jauniešu veidotais projekts „Waterproof” („Ūdensizturīgs”) paredzēja iesaistīt dalībniekus dažāda veida aktivitātes kas saistītas ar ūdeni, izzināt ar ūdeni saistāmās plašās rekreācijas iespējas, kā arī problēmjautājumus dalībvalstu reģionos.

Projekta gaitā katra valsts prezentēja sava reģiona ūdens resursus – to nozīmi, pielietojumu ikdienā un skaistākās dabas ainavas. Tāpat jauniešiem bija iespēja iesaistīties mazliet ekstrēmākos pārbaudījumos kā pārgājienā pa purvu un kanoe laivu braucienā. Šajā gadījumā pārgājiens purvā nav gluži tikai apavu samērcēšana un paklupšana aiz sūnu puduriem – tas ir ceļojums pilnīgā tumsā, kur vienā brīdī tu atrodies dūņu bedrē līdz pat viduklim, bet brauciens ar kanoe laivu desmit kilometru garumā ir nopietns izaicinājums roku un plecu muskulatūrai un cilvēka fiziskajai sagatavotībai. Neizpalika arī tradicionālie internacionālie vakari, kuru laikā katra dalībvalsts prezentēja savas kultūras un tradīciju specifiku, ēdienus, dejas un dziesmas.

Projekta noslēgumā jaunieši saņems Youthpass – pierādījumu tam, ka apgūtas jaunas zināšanas, pieredze un iespaidi. Projekta noslēgums nenozīmē starptautiskās sadarbības pārtraukšanu – tā kā iesaistītās dalībvalstis ir ieinteresētas veidot savus projektus, arī nostiprināt sadarbību ar citām valstīm un turpināt lietderīgo pieredzes apmaiņu, tad jau tuvākajā nākotnē gaidāmi arī citi sadarbības projekti.

Laura Stepiņa
 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA