Rēzeknes Augstskolas studenti diskutē par savām iespējām Eiropas Savienībā
Apskatīt komentārus (0)


22.05.2013


Maija sākumā, sagaidot Eiropas dienu, Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un vadības fakultātes 1.kursa studenti piedalījās Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē rīkotajā diskusijā par Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām un iespējām. Kā galvenos plusus jaunieši minēja finansiālo atbalstu no Eiropas Savienības fondiem dažādu projektu īstenošanai, atbalstu lauksaimniekiem un bezdarbniekiem, iespēju iegūt izglītību jebkurā Eiropas Savienības valstī un piedalīties Erasmus vai Comenius apmaiņas programmās, kā arī atvieglotās ceļošanas iespējas jo, kā norādīja Banga Pudža: „Tagad cauri visai Eiropas Savienībai var izbraukt bez vīzas un bez neskaitāmu stundu nīkšanas robežpunktos.” Tāpat studenti kā būtisku ieguvumu minēja arī kopīgo valūtu un iespēju balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tādā veidā izvēloties pārstāvjus, kuri rūpēsies par Latvijas interešu aizstāvību Eiropā.

 

Vadot diskusiju, Europe Direct Austrumlatgalē vadītāja Inta Rimšāne arī aicināja studentus minēt cilvēkus, notikumus un sasniegumus, ar kuriem mēs, latvieši, varam lepoties Eiropas un pat visas pasaules mērogā, jo, lai gan visas dalībvalstis ir vienlīdzīgas, tomēr pētījumi rāda, ka Latvijas iedzīvotāji reti savus pozitīvos sasniegumus atzīst par līdzvērtīgiem citu Eiropas valstu sasniegumiem. Studenti norādīja, ka, dodoties uz citām valstīm, vienmēr ar lepnumu stāsta par mūsu Dziesmu svētku tradīcijām, par vasaras saulgriežu jeb Līgo svētku svinēšanu, kas pie mums notiekot daudz interesantāk nekā citās valstīs, par mūsu sportistu panākumiem, par mūsu garšīgajiem ēdieniem un citām lietām.

Inta Rimšāne pastāstīja, ka dažādas diskusijas ar studentiem tiek rīkotas katru gadu, un jau trešo gadu kā viesis tajās piedalās arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Šoreiz viņš jauniešiem stāstīja par vēl kādu Eiropas Savienības un Latvijas pilsoņu privilēģiju – līdzdarbošanos lēmumu pieņemšanas procesā, jo, piemēram, katrā no 25 Rēzeknes novada pagastiem darbojas iedzīvotāju konsultatīvās padomes, kurās pagasta iedzīvotāji var aktīvi piedalīties, diagnosticēt problēmas un ieteikt pagasta pārvaldei savas idejas problēmu risināšanai. „Mēs katrs esam saimnieki ne vien savās mājās, bet arī savā pagastā vai pilsētā, tāpēc nedrīkstam sēdēt malā un gaidīt, kad lietas tiks sakārtotas pašas no sevis, tāpēc ikvienam ir jāiet un pašas jāiesaistās problēmu risināšanā un ikdienas dzīves uzlabošanā – tieši konsultatībās padomes dod šādu iespēju,” norādīja Monvīds Švarcs.

Jāatgādina, ka diskusiju rīkotājs, Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē, atrodas Rēzeknes novada pašvaldības ēkā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95. Informāciju par ES varēs saņemt arī visās Rēzeknes novada, kā arī Preiļu, Ludzas un Krāslavas novadu bibliotēkās.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA