Renovēts Kaunatas katoļu baznīcas žogs
Apskatīt komentārus (0)


17.12.2013


Rēzeknes reģionālā lauku sieviešu biedrība (RRLSB) „Sidrabrasa” 2013.gada novembrī realizēja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu Nr.12-01-LL23-413201-000019 „Lai top skaista sēta” pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošanas un dzīves kvalitātes veidošana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” par kopējo summu 4997,04 LVL, no kā piešķirtais publiskais līdzfinansējums bija 4497,34 LVL, savukārt Kaunatas pagasta pārvaldes līdzfinansējums – 499,70 LVL jeb 10 procenti no kopējās summas. Projekta realizācijas rezultātā tika veikta Kaunatas katoļu baznīcas žoga vienkāršotā renovācija (žoga virsmas notīrīšana, pamatu pastiprināšana, žoga atjaunošana, skārda jumtiņa uzlikšana).

Kaunatas Vissvētās Jaunavas Marijas apmeklēšanas Romas katoļu baznīca ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, tāpēc svarīgi to sakopt, uzturēt un saglabāt nākamajām paaudzēm. Ik gadu baznīcu apmeklē aptuveni 100 tūristi, kā arī svētceļnieku grupas – ap 300 cilvēki – no tuvākiem un tālākiem novadiem.

 

Lai popularizētu sakrālo mantojumu, ir izveidota Kaunatas katoļu draudzes mājas lapa, kas dod iespēju sekot visām draudzes aktivitātēm un piesaistīt sakrālā tūrisma cienītājus. Ar draudzes locekļu un pagasta uzņēmēju ziedojumiem baznīcā tiek veikti nelieli remontdarbi: durvju nomaiņa, jumta seguma remontdarbi kritiskajās vietās, baznīcas iekšpagalma apzaļumošanas darbi. Diemžēl, šie darbi ir nepietiekami, lai saglabātu baznīcas ēku normālā tehniskā stāvoklī, tāpēc RRLSB „Sidrabrasa”, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzekļus, veica žoga renovācijas darbus.

 

Projekta īstenošanā tika iesaistīti draudzes locekļi un pagasta iedzīvotāji. Žoga renovācijas darbus vadīja Kaunatas draudzes vecākais R.Gribusts – viņa ieguldījums šī projekta realizācijā ir neatsverams. Atzinīgus vārdus gribu veltīt Kaunatas pagasta pārvaldei par piešķirto līdzfinansējumu, par bezdarbnieku J.Andruča, V.Verpakovska, D.Gumeliča, M.Stepiņa, A.Čudara un V.Sprukta norīkošanu darbā pie projekta realizācijas. Paldies mūsu draudzes loceklei A.Provejai par projekta realizācijas gaitas iemūžināšanu foto attēlos. Kaunatas katoļu baznīca ir viens no pagasta ievērojamākajiem kultūrvēstures pieminekļiem, tāpēc ir svarīgi to sakopt, uzturēt un saglabāt, un projekts „Lai top skaista sēta” ir pirmais solis šī mērķa sasniegšanai.

 

RRLSB „Sidrabrasa” vadītāja R.Tērauda
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA