Reģionālajās Eirodienās vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju saņēmuši eiro konsultācijas
Apskatīt komentārus (0)


16.10.2013


Mēneša laikā vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju un 250 uzņēmēju visā Latvijā saņēmuši individuālās konsultācijas par ērtu, drošu un vienkāršu pāreju uz eiro. Reģionālās Eirodienas Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes lielākajās pilsētās deva iespēju ikvienam interesentam klātienē gūt atbildes uz sev aktuālajiem jautājumiem par eiro.

 

Kā liecina Eirodienu rezultāti, gandrīz katrs apmeklētājs vērsās Eiro informācijas stendā pēc atbildes uz vispārīgiem jautājumiem par eiro un informatīviem materiāliem. 984 cilvēkus interesēja cenu atspoguļošana un kontrole, par ko viņi iztaujāja Patērētāju tiesību aizsardzības centra ekspertus. Ne mazāk aktuāla bija arī eiro atpazīšana un naudas drošības tēma, Valsts policijas ekspertiem jautājumus uzdeva 780 Eirodienu apmeklētāji. Par pensiju un pabalstu apjomu eiro un izmaksu gadumijā un 2014. gadā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras speciālisti sniedza konsultācijas 773 cilvēkiem. Lielu popularitāti iemantoja arī dažādi komercbanku materiāli, piemēram, eiro kalkulators. Daudzi Eirodienu apmeklētāji izmantoja iespēju sarunās ar banku pārstāvjiem gūt pārliecību, ka nauda bankas kontos 1. janvārī tiks konvertēta automātiski pēc oficiālā kursa un bez komisijas.

 

„Eirodienu apmeklētāji aktīvi izmantoja iespēju uzdot gan sev svarīgos jautājumus, gan saņemt informatīvos materiālus līdzņemšanai, lai ar tiem iepazītos vēlāk. Īpašu interesi par uzskates materiāliem izrādīja pedagogi, kas tos turpmāk izmantos mācību satura bagātināšanai. Sarunās novērojām, ka daudzi pensionāri ir rūpīgi uzklausījuši plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju un ir zinoši par pāreju uz eiro,” vērtē Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene. „Atbildot uz vienu no visbiežāk dzirdētajiem jautājumiem „Vai Latvijā varēs norēķināties ar citu valstu eiro?”, varam apstiprināt, ka mūsu maciņos nonākušās Igaunijas, Itālijas vai citu valstu nacionālā dizaina eiromonētas varēs droši izmantot norēķinos visā eirozonā, tāpat kā banknotes, kas visās eirozonas valstīs ir vienādas. Cilvēkus arī ļoti interesē, vai tiešām pārejas kurss nekad nemainīsies un latus uz eiro varēs apmainīt mūžīgi. Apstiprinām, ka pārejas kurss 1 eiro = 0.702804 lats vienmēr būs nemainīgs neatkarīgi no latu maiņas brīža un Latvijas Bankā tos varēs apmainīt bez termiņa ierobežojuma. Uz ikvienu jautājumu atbildes arī turpmāk varēs saņemt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80003000 un ieskatoties www.eiro.lv

 

1589 Eirodienu apmeklētāji izmantoja iespēju pārbaudīt savas zināšanas, aizpildot testu par svarīgākajiem eiro ieviešanas jautājumiem. Ņemot vērā to, ka testa aizpildīšanā varēja konsultēties ar ekspertiem, pareizo atbilžu īpatsvars ir gana liels. 90% apmeklētāju zināja, ka vienlaicīgi ar latiem un eiro Latvijā varēs norēķināties no 2014.gada 1. līdz 14. janvārim. 89% zināja, ka latus Latvijas Bankā varēs samainīt mūžīgi un tikpat – 89% – pareizi norādīja, ka ar Latvijas eiro monētām varēs norēķināties visā eirozonā. Vairums iedzīvotāju (86%) prata atpazīt, kas ir godīgs eiro ieviesējs un kādas ir šīs iniciatīvas galvenie mērķi. 82% apmeklētāju zināja, ka paralēlais cenu atspoguļošanas periods ir no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 30. jūnijam, bet 77% pareizi atzīmēja, ka eiro sākumkomplektus varēs iegādāties no 2013.gada 10. decembra. Vismazāk (76%) prata nosaukt uz eiromonētām atainotās tautumeitas īsto vārdu – Zelma Brauere. Starp reģioniem vislabākās zināšanas uzrādīja Vidzemes iedzīvotāji.

 

Reģionālās Eirodienas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ar vairāk nekā 10 organizāciju dalību no 6. septembra līdz 11. oktobrim norisinājās piecās pilsētās: Kurzemes Eirodienas 6. septembrī Ventspilī (700 apmeklētāji) un 20. septembrī Liepājā (2300 apmeklētāji), Latgales Eirodiena 27. septembrī Daugavpilī (1800 apmeklētāji), Zemgales Eirodiena 4. oktobrī Jelgavā (3100) un Vidzemes Eirodiena 11. oktobrī Valmierā (2200 apmeklētāji).

 

Savukārt uzņēmējiem rīkotos iniciatīvas „Godīgs eiro ieviesējs” semināros kopumā reģistrēti 250 dalībnieki. Semināriem Liepājā, Jelgavā un Valmierā varēja sekot arī interneta tiešraidēs, ko noskatījās gandrīz 300 unikālie lietotāji.

 

Dalīborganizācijas: Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts darba inspekcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Pasts, Valsts policija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Garantiju aģentūra, Latvijas Hipotēku un zemes banka, Swedbank, banka Citadele, SEB banka.

 

Papildu informācija:

Ināra Rubene

LR Finanšu ministrijas

Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67095417, e-pasts: inara.rubene@fm.gov.lv     

 

Elīna Kalniņa

Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate

Eiro komunikācijas koordinatore

Tālr. 22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA