Realizējot projektu, Kaunatas vidējās paaudzes deju kolektīvam iegādāti jauni tērpi
Apskatīt komentārus (0)


16.12.2013


Biedrība „Rāzna Plus” 2013.gada novembrī realizēja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu „Prieks ir uzdejot!” pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” par kopējo summu 4998,51 LVL. Biedrības projektu Nr. 12-01-LL23-L413201-000034 ar līdzfinansējumu 500 latu apmērā atbalstīja arī Kaunatas pagasta pārvalde. Piešķirtais publiskais ES finansējums – LVL 4498,66 Ls. Īstenotā projekta mērķis ir veidot priekšstatu par autentisko Ziemeļlatgales tautas tērpu un tā valkāšanas kultūru.

Starp biedrības „Rāzna Plus” locekļiem ir vairāki vidējās paaudzes deju kolektīva dalībnieki, kuri arī ierosināja piedalīties projektu konkursā. Tautas tērpu iegāde ir viens no veidiem, kā atbalstīt sava pagasta un novada tautas kultūras saglabāšanu, iepazīstināt līdzcilvēkus ar autentiskiem tērpiem, to valkāšanas tradīcijām, aktualizēt piederību noteiktai kultūrvēsturiskai videi un veicināt piedalīšanos pasākumos. Kaunatas vidējās paaudzes deju kolektīva 27 gadu pastāvēšanas laikā par deju kolektīva dalībniekiem pabijuši vairāk nekā 60 ciemata, blakus pagastu un pat apkārtnes novadu, kā arī Rēzeknes pilsētas cilvēki. Dejotāju vidū ir ģimenes pāri, vecāki un viņu bērni. Tieši paaudžu maiņa radīja nepieciešamību uzturēt tautas deju tradīcijas, tautas tērpa valkāšanas tradīcijas un veidot priekšstatus par Latgales tautas tērpa autentiskumu.

Projekta „Prieks ir uzdejot!” ietvaros pirmo reizi Kaunatas pagastā iegādāti deviņi vīriešu un deviņi sieviešu tautas tērpu komplekti. Svarīgi atzīmēt, ka jaunie tautas tērpi ir autentiski Ziemeļlatgales novadam. Tērpus darināja biedrība „Ludzas amatnieki”. Pateicoties „Ludzas amatnieku” atsaucībai un veiklajam darbam, tērpus izdevās sašūt ātrāk nekā sākumā bija cerēts, tāpēc deju kolektīvs jaunos tērpus varēja „iedejot” jau jūlija sākumā Vispārējos Latvijas Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Ar jauniegādātajiem tērpiem deju kolektīvs arī uzstājās Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārtai veltītajā svētku pasākumā Kaunatas tautas namā. Jaunie tautas tērpi noteikti veicinās deju kolektīva aktīvo publisko uzstāšanos un dalībnieku pašapziņu, kā arī sniegs vizuālo prieku skatītājiem.

Janīna Kairiša,

Biedrības „Rāzna Plus” priekšsēdātāja
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA