Nautrēnu vidusskolas jaunieši veiksmīgi startē Vislatvijas erudīcijas konkursā “Eiropas pieccīņa”
Apskatīt komentārus (0)


22.09.2016


Šogad pirmo reizi norisinājās Vislatvijas erudīcijas konkurss “Eiropas pieccīņa”, kurā piedalījās komanda”Eiroprieks” piecu cilvēku sastāvā no Nautrēnu vidusskolas. Sacensību laikā vēlējāmies noskaidrot, vai mūsu zināšanas par Eiropu ir konkurētspējīgas Latvijas mēroga sacensībās.

Konkurss norisinājās piecās kārtās. Katra no kārtām notika citā Latvijas pilsētā — Valmierā, Jēkabpilī, Kuldīgā, atpūtas bāzē ”Rāmkalni” un Rīgā. Katrai spēles kārtai bija savs temats, kurš bija saistīts ar Eiropas Savienībā notiekošu procesu.

Pirmajā posmā, kas norisinājās Valmieras kultūras namā, komandai ”Eiroprieks” nācās stāties pretī sarežģītajiem erudīcijas jautājumiem par tēmu ”Tilts Rīga- Ņujorka” jeb par Transatlantisko tirdzniecības līgumu.

Otrajā posmā komanda devās uz Jēkabpili, kur notika debates par tēmu “Eiropa uzlādē” jeb Enerģētikas savienība. Katrai komandai nācās oponēt iepriekšējās komandas viedokli, veidojot divas frakcijas- par un pret.

Kuldīgā norisinājās orientēšanās sacensības, kuras papildināja uzdevumi par tēmu “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” jeb ES vienoto tirgu.

”Rāmkalnos” komanda piedalījās sporta veidā- slēpņošanā, kas gan Latvijā, gan pasaulē arvien straujāk gūst popularitāti. Slēpņojot ar kartes palīdzību bija jāatrod noslēptie slēpņi un jānolasa informācija, tā bija saistīta ar tēmu “Kods: D1g1tālā E1r0pa” jeb Digitālā programma Eiropai.

Konkursa noslēgums notika Rīgā, Latvijas Televīzijā, uz to vajadzēja doties ar sagatavotu mājas darbu — video, kurā bija jābūt attēlotai komandas vīzijai par tematu “Nauda rada naudu” jeb Nodarbinātība, izaugsme un investīcijas. Katru video vērtēja profesionāla žūrija sešu cilvēku sastāvā. Šajā pasākumā notika konkursa kopsavilkums un labāko komandu apbalvošana. Komanda ”Eiroprieks” kopvērtējumā izcīnīja augsto desmito vietu 44 komandu konkurencē.

Papildus klātienes konkursiem, katru mēnesi līdz nākamajam sacensību posmam tika piedāvāti 2 online uzdevumi “Iemet trīnīti!”. Katrs izpildītais uzdevums deva 3 punktus kopvērtējumā. “Iemet trīnīti!” uzdevumu tēmas bija saistītas ar attiecīgo tuvojošā posma tematu. Izpildītie uzdevumi bija jāpublicē sociālajā tīklā “Facebook”. Gan “Iemet trīnīti!” uzdevumu izpildīšana, gan gatavošanās disciplīnām bija laikietilpīgs, bet ļoti izzinošs darbs. Šis konkurss mums deva motivāciju vairāk uzzināt par aktualitātēm, procesiem un notikumiem Eiropā. Piedaloties konkursā, mēs ne tikai papildinājām savas zināšanas par Eiropu, bet arī apskatījām un tuvāk iepazinām pilsētas, kur norisinājās disciplīnas.

Komanda vēlas teikt lielu paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par sniegto finansiālo atbalstu!

Komanda “Eiroprieks ”

Foto no personīgā arhīva un @esmajalv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA