Nautrēnu skolā runāja par Eiropas Savienību un NATO
Apskatīt komentārus (0)


21.11.2017


14.novembrī Nautrēnu vidusskolā notika pasākums, kurā tika stāstīts par organizācijām, kuru dalībvalsts ir Latvija. Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē koordinatore Inta Rimšāne skolēnus informēja par Eiropas Savienību un par iespējām, ko dod Eiropas Savienības un Kanādas tirdzniecības nolīgums, kā arī par sadarbības iespējām ar Kanādu –valsti, kurai ir kopīgas intereses un vērtības ar Eiropas Savienību. Savukārt dažādu valstu armijas pārstāvji stāstīja par NATO.
Tikties ar Nautrēnu, Bērzgales un Jaunstrūžānu skolēniem bija ieradušies Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no trijām valstīm- Kanādas, Spānijas un Polijas. Kanādas vadītā bataljona līmeņa kaujas grupa izvietota Latvijā šī gada jūnija un to veido ap 1000 karavīru no Kanādas, Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Karavīri stāstīja skolēniem par savu valsti, akcentējot to, kas abām valstīm kopīgs. “Gan latviešiem, gan kanādiešiem patīk hokejs, abām nācijām ļoti patīk aktivitātes un sports svaigā gaisā, pat laika apstākļi ir līdzīgi”, stāstīja Kanādas armijas instruktors Šons Magills. Tāpat par savām valstīm stāstīja Spānijas instruktori, bet Polijas armijas virsnieks leitnants Piotrs Otlewski ne tikai stāstīja par armiju, bet arī aicināja apmeklēt Poliju, kur ir ļoti daudz interesantu vēstures pieminekļu un skaista daba.
“Mums ļoti patīk būt Nautrēnu skolā un darboties ar bērniem, tas mūs ļoti uzlādē enerģētiski. Priecājamies par jauko uzņemšanu un brīnišķīgajiem muzikālajiem priekšnesumiem, ko mums sniedza bērni”, sacīja leitnants Piotrs Otlewski. Stāstīt par karjeras iespējām Latvijas armijā bija ieradies arī Sauszemes spēku Mehanizētās brigādes instruktors virsseržants Jānis Rubulis, kurš stāstīja par sauszemes spēkiem, par lielo profesiju daudzveidību armijā, un par to, kam jāpievērš uzmanība skolā, lai kļūtu par karavīru.
“Mums ļoti patīk šis pasākums”, sacīja Nautrēnu skolas direktore Anita Ludborža, “visi ārzemju viesi ir ļoti labi sagatavojušies, stāstot par savu valsti, par armiju, par to, ko viņi dara Latvijā. Ļoti patika virsseržanta Jāņa Rubuļa stāstījums, tagad mūsu skolēni zina, cik daudz dažādas profesijas vajadzīgas Latvijas armijā. Protams, visiem ļoti interesanti apskatīt Latvijas armijas tehniku un ekipējumu, kā arī pielaikot sabiedroto ekipējumu. Prieks, ka mūsu skolā šajā svētku nedēļā ir tālāki un tuvāki viesi. Mēs vienmēr esam atvērti dažādiem izaicinājumiem un interesantām lietām”.
Pasākumu atbalstīt bija ieradušies arī Rēzeknē izvietotā Zemessardzes 32.Kājnieku bataljona karavīri, kas demonstrēja Zemessardzes rīcībā esošo tehniku un ekipējumu, stāstot par iespējām aizsargāt valsti, esot Zemessardzes rindās. Jāteic, ka šī pasākuma sadaļa šķita ļoti interesanta ne vien skolēniem, bet arī sabiedrotajiem. Lai komunikācija starp ārvalstu viesiem un skolēniem noritētu veiksmīgi, atbalstīt pasākumu bija ieradušies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas 1.kursa tulku specialitātes studenti, kuriem šī bija pirmā šāda veida pieredze. 
Diāna Selecka
autores foto
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA