Mobilais zināšanu ekspresis viesosies Rēzeknes un Rēzeknes novada skolās
Apskatīt komentārus (0)


20.04.2016


 

2016. gada pavasarī skolās notiks vairāki Eiropas Savienības tematikai veltīti pasākumi – jau par tradīciju kļuvusī akcija Atpakaļ uz skolu, kurā vairāk nekā 100 Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai tiktos ar skolēniem; 9. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu; savukārt sākumskolas skolēni gaida Mobilo zināšanu ekspresi – īpaši veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss. Mobilais zināšanu ekspresis 21. aprīlī plkst. 8:05 piestās Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijā, 11:40 Kaunatas vidusskolā un 13:15 Dagdas vidusskolā.

Mobilais zināšanu ekspresis pagājušajā gadā uzņēma vairāk kā 3000 skolēnus, iesaistot tos atraktīvā spēlē par Eiropas Savienību. Šogad Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 23 Latvijas skolās – Tukumā, Kandavā, Blīdenē, Saldū, Iecavā, Bauskā, Pļaviņās, Līvānos, Rēzeknē, Kaunatā, Dagdā, Siguldā, Cēsīs un Rīgā. Mobilais zināšanu ekspresis sākumskolas skolēniem dod iespēju aktīvā izziņas darbībā papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, saskatīt Eiropas daudzveidību un līdzdarboties improvizētā teātra izrādē.

Stāstot par pasākumiem, kas šopavasar plānoti Latvijas skolās, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: „Pirmie bērni, kuri Latvijā piedzima jau kā Eiropas Savienības dalībvalstī, šogad svinēs 12. dzimšanas dienu. Viņiem Eiropa ir pašsaprotama, tā ir daļa no viņu dzīves. Tie, kuri kopā ar vecākiem apmeklējuši, piemēram, Lietuvu vai Igauniju, pat nevar iedomāties, ka starp valstīm var būt robežas. Tieši tāpēc ir svarīgi Eiropā dzimušajā paaudzē stiprināt zināšanas par Eiropas Savienību un radīt apziņu, ka līdz šim sasniegtais nav pašsaprotams, bet atkarīgs arī no šodien pieņemtiem lēmumiem. Īpaši būtiski tas ir tagad, laikā, kad vārda brīvība, demokrātija, tolerance un citas Eiropas vērtības tiek apšaubītas ne tikai citur, bet arī pašā Eiropas Savienībā. Jāsaprot, ka Eiropas Savienība ar labumiem, kas mums šķiet pašsaprotami, ir gadu desmitiem ilga darba rezultāts.”

Mobilais zināšanu ekspresis uzņems sākumskolas skolēnus, savukārt ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem par Eiropas Savienības aktualitātēm, kas skar jauniešu ikdienu, stāstīs Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš. Tūres vadītājs ir Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers, kurš stāstīs par Eiropas eksāmenu un aicinās skolēnus piedalīties atraktīvā fotokonkursā.

Sīkāk par plānotajām aktivitātēm www.esmaja.lvFacebook Eiropas eksāmens 2016.

Sīkāka informācija Liene Valdmane,
Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre

22144144
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA