Latvijas romu kultūras pasākums
Apskatīt komentārus (0)


14.11.2017


 

16. novembrī, atzīmējot Starptautisko iecietības dienu, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls kopā ar Kultūras ministriju Eiropas Padomes kampaņas „Dosta! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!” ietvaros rīko pasākumu “Mellenes un romances”, lai labāk iepazīstinātu ar Latvijas romu kultūru.

Romi dzīvo Latvijas teritorijā no 16. gadsimta, bet sabiedrības vairākums par viņiem zina ļoti maz. Vēsturiski izveidojušies stereotipi un sociālā distancēšanās parasti ierobežo sabiedrības vēlmi tuvāk iepazīt romu kultūru, vēsturi un dzīvi. Tāpēc ir svarīgi veikt pasākumus, kas mazinātu sociālo plaisu un spriedzi starp romiem un pārējo sabiedrību, veicinātu Latvijas sabiedrības iecietību, cieņu un atvērtību.

Pasākums notiks š.g. 16. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.30 Sarunu istabā Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par romu kultūru un vēsturi Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī par Eiropas Padomes kampaņas “DOSTA!” mērķiem un uzdevumiem.

Interesentus lūdzam līdz š.g. 15. novembrim reģistrēties šeit http://ej.uz/Mellenesunromances

Papildus informācijai: 29493300 (Inete Ielīte)

Eiropas Padomes kampaņas “Dosta! Pietiek! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!” mērķis ir izveidot ciešāku saikni starp romiem un tiem, kuri nav romi, veicinot izpratni un aktīvu līdzdalību, kas salauztu aizspriedumu un stereotipu radītos šķēršļus. Kopš 2007.gada kampaņa tiek īstenota visās Eiropas Padomes dalībvalstīs.

PASĀKUMA PROGRAMMA.

Informāciju sagatavoja
Biedrība “Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls”
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA