Latgale – pirmais Eiropas Kulinārā mantojuma tīkla reģions Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


11.11.2013


Vairākums Latgales uzņēmēju, kuri iestājās kulinārā mantojuma tīklā 2004.gadā, veiksmīgi darbojas tajā arī patreiz. Bet šogad, īstenojot Latvijas - Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektu Nr. LLB-2-266 "Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju" (BELLA CUISINE), Latgales kulinārā mantojuma tīkls tiks papildināts ar jauniem dalībniekiem. Kopumā šajā tīklā darbosies 35 vai pat vairāk Latgales uzņēmumu.

 

Eiropas kulinārā mantojuma tīkls aptver 27 Eiropas reģionus ar kopējo biedru skaitu – 1108 no 8 valstīm, tostarp arī Latgales reģions, kas 2004.gadā ir iestājies šajā tīklā, un ir pirmais Eiropas Kulinārā mantojuma tīkla reģions Latvijā. Kulināro mantojumu raksturo reģionālie, no vietējiem resursiem gatavotie ēdieni un esot Latgalē noteikti jānogaršo kāds no tiem, piemēram, Aulejas kļockas, guļbešnīki, asuškas vai kāds cits. Tos var baudīt vietās, kur ir īpaša norāde – kulinārā mantojuma zīme ar pavāra cepurīti.

 

Projekta BELLA CUISINE mērķis ir kulināro pakalpojumu servisa uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju, attīstot uzņēmējdarbību un tirdzniecību, paaugstinot ēdināšanas iestāžu darbinieku kapacitāti abos reģionos, veicinot tradicionālās virtuves turpmāko attīstību un izveidojot starptautisko kulinārā mantojuma centru Krāslavā.

Ar mērķi popularizēt kulinārā mantojuma koncepciju un reģionālos ēdienus, 2013.gada 20.jūlijā Rēzeknes novada Ančupānu kartodromā tika organizēts Kulinārā mantojuma festivāls, pirmais no četriem projektā paredzētajiem. Šajā festivālā piedalījās aptuveni 30 uzņēmumi - kulinārā mantojuma tīkla dalībnieki un mājražotāji no Latgales, kā arī uzņēmumi, agro saimniecības no Vitebskas apgabala. Apmeklētājiem bija iespējams degustēt un arī iegādāties festivāla dalībnieku ražojumus, gatavotus, galvenokārt, no vietējiem produktiem. 

2013.gada 22.oktobrī Rēzeknes novada viesu mājā „Zaļa sala” notika apmācības par galda klāšanas un viesu uzņemšanas kultūru, kur piedalījās vairāk par 30 Latgales uzņēmējiem. Tuvākajā laikā ir paredzētas apmācības tēmās „Ēdienu noformējums un pasniegšana” un „Komunikācijas psiholoģija”. Dotajā brīdī notiek darbs pie kopējā ar Vitebskas reģionu 6 dienu kulinārā mantojuma maršruta izstrādes un kopējas brošūras sagatavošanas. Šos materiālus tiek plānots izdot un kulinārā mantojuma piedāvājumu popularizēt starptautiskajās tūrisma izstādēs “Balttour” Rīgā, “Otdih” Minskā un “Otdih bez granic” Sanktpēterburgā.         

Tradicionāli daudziem Latgale asociējas ar Zilo ezeru zemi, ar kāzām Latgalē, Dziedošo ģimeņu un Koru karu uzvarētājiem televīzijas šovos, kā arī ar EK organizētā konkursa “Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” uzvarētāju “Latgales podnieki - māla pavēlnieki”. Bet arī Latgales kulinārais mantojums - jau gandrīz 10 gadus saista ar savu piedāvājumu.  Esiet mīļi gaidīti Latgalē!

www.culinary-heritage.com

Projekta LLB-2-266 BELLA CUISINE kopējais budžets: 483 195,05 EUR. No šīs summas 90% – 434 875,54 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA