Kvāpānu dīķos uzsākta lokāla niedru izpļaušana
Apskatīt komentārus (0)


07.08.2014


Gaigalavas pagasta Kvāpānu dīķos augustā sākusies biedrības „Lubāna vilnis” Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) atbalstītā projekta „Niedru pļāvēja ar aprīkojumu un dūņu sūcēja iegāde niedru izpļaušanai ūdens un vides kvalitātes uzlabošanai Gaigalavas pagasta teritorijā esošajos Kvāpānu dīķos un Lubāna ezerā” realizācija, kas apstiprināts pasākuma “Teritoriju attīstības stratēģiju īstenošana” aktivitātes „Ar zivsaimniecību un tūrismu saistītas maza mēroga infrastruktūras un pakalpojumu attīstība” ietvaros.

Projekta realizācijas gaitā biedrība ir iegādājusies niedru pļaujmašīnu ar agregātiem un dūņu sūcēju, lai spētu veikt lokālu niedru izpļaušanu un piekrastes seguma korekcijas gan Kvāpānu dīķos, gan Lubāna ezerā, tādējādi ierobežojot niedru agresīvo izplatību šajās ūdens tilpnēs, kas sekmēs ūdens kvalitātes uzlabošanos un vizuālo koptēlu, sekmējot tūrisma nozares, jo sevišķi tādu pakalpojumu kā makšķerēšana, laivošana, vindsērfings, supošana u.c. attīstību.

Projekta kopējā summa ir 15582,38 EUR. EZF finansējums – 14024,14 EUR, pārējais ir Gaigalavas pagasta pārvaldes līdzfinansējums.

Biedrība „Lubāna vilnis” izsaka pateicību Rēzeknes novada pašvaldībai un Gaigalavas pagasta pārvaldei par ciešo sadarbību projekta realizācijā un sekmīgā norisē.

Liene Skrauča

Biedrības „Lubāna vilnis” valdes priekšsēdētāja
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA