131536

Krāslavas novada bibliotēka - par virtuālo, papildināto un jaukto realitāti
Apskatīt komentārus (0)


23.02.2024


Krāslavas novada bibliotēka - par virtuālo, papildināto un jaukto realitāti

Šī gada 21. februārī no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Krāslavas novada bibliotēka organizēja "Tehnoloģiju pēcpusdienu par virtuālo, papildināto un jaukto realitāti" Europe Direct Austrumlatgale projekta ietvaros, izmantojot tiešsaistes platformu ZOOM.

Tiešsaistes pasākumu novadīja Elizabete Palasiosa - radošā producente, uzņēmēja un Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja. Elizabete Palasiosa ieguvusi humanitāro zinātņu bakalaura un maģistra grādus mākslās Latvijas Kultūras akadēmijā un vairāk nekā 15 gadu praktisko pieredzi radošo industriju sektorā. Elizabetei piemīt starpdisciplinārs domāšanas veids, kas, apvienojot zināšanas un pieredzi no kultūras, kino, teātra, muzeju, pasākumu, interaktīvo tehnoloģiju un mediju jomām, ļauj ieraudzīt nestandarta risinājumus, kā arī dažādu mākslas un satura formu sinerģiju.

Elizabetes veidotais uzņēmums "Story Hub" nodarbojas ar starpdisciplināru projektu producēšanu, kā arī multimediju un interaktīva satura veidošanu. Produktu saturs un izplatīšanas iespējas aptver gan tradicionālos (kinoteātris, televīzija, pasākumu un koncertu norises vietas u.c.), gan digitālos (aplikācijas, mājaslapas, papildinātā un virtuālā realitāte, digitālas spēles u.c.) izplatīšanas kanālus. Paralēli ilggadējam darbam industrijā, Elizabete ir “EHR Mediju grupas” satura projektu attīstības vadītāja un dažādu podkāstu veidotāja.

Pasākuma laikā dalībnieki ieguva zināšanas par paplašinātās realitātes (XR) tehnoloģiju veidiem, jo XR ietver visas ieskaujošās tehnoloģijas (VR, AR, MR), kas paplašina reālo pasauli un apvieno to ar virtuāliem elementiem. Pasākuma klātesošie uzzināja par paplašinātās realitātes pielietojuma iespējām kultūras, izglītības un radošo industriju jomās.

Tehnoloģijas pēcpusdienas pirmā daļa tika veltīta XR industrijas – virtuālai, papildinātai un jauktai realitātei teorijā un praksē:

  • Kas ir kas un kā tas strādā? XR veidi un terminoloģijas skaidrojums, tehnoloģiju piedāvātās iespējas, to funkcionalitāte un darbības pamatprincipi. 
  • Lietotāja pieredzes konteksts. Digitāla satura ilgtspējas un pieejamības priekšrocības, kā arī riski un ierobežojumi.
  • Veiksmīgi piemēri XR tehnoloģiju izmantojumam praksē.

Pasākuma otras daļas vadmotīvs bija digitālā stāstniecība un radoša satura veidošana virtuālā telpā:

  • Kā domāt par digitālām stāstniecības iespējām un radošu saturu virtuālā telpā? 
  • Ko praktiski nozīmē šāda satura veidošana? Producēšanas posmi, iesaistītie profesionāļi un izmaksu aprēķina pamatprincipi. Kā sasniegt vēlamo rezultātu? 

Šeit var noskatīties pasākuma video ierakstus Europe Direct Austrumlatgale Youtube kanālā

1. daļa - https://ieej.lv/N3m40,

2. daļa - https://ieej.lv/rkK98. 

Lektore prasmīgi novadīja pasākumu un atbildēja uz dalībnieku jautājumiem.

Paldies lektorei par interesantu stāstu!

Ilona Cabule
Krāslavas novada bibliotēkas
sistēmas administratore
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA