Krāslavā skolēni debatēs par oficiālajām valodām Eiropas Savienībā
Apskatīt komentārus (0)


10.05.2013


Pirmdien, 13. maijā, Krāslavas Valsts ģimnāzijā notiks skolēnu debates par oficiālajām valodām Eiropas Savienībā (ES).

Skolēniem debatēs būs kā jāaizstāv, tā arī jākritizē priekšlikums vienoties par vienu oficiālo dokumentu valodu ES. Šobrīd ES ir 23 oficiālās un darba valodas. Oficiālās valodas statuss nozīmē, ka jebkurš Eiropas pilsonis var sūtīt ES iestādēm dokumentus un arī atbilde tiks sniegta šajā valodā; oficiālajās valodās tiek publicētas arī ES regulas un citi tiesību akti. Savukārt, domājot par administratīvā sloga samazināšanu ES, vienas “dokumentu valodas” ieviešana būtu veiksmīgs risinājums. Debatēs skolēniem būs iespēja uzsvērt šī risinājuma pozitīvos un negatīvos aspektus.

2013. gads visā ES tiek atzīmēts kā Eiropas Pilsoņu gads, kā vienu no prioritātēm nosakot arī pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu. Debates tiek uzskatītas par demokrātiskas sabiedrības veidošanas metodi, popularizējot viedokļu apmaiņu. Šī iemesla dēļ Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, rīko publiskas tiešsaistes debates Latvijas skolās. Pirmās no tām 29.aprīlī notika Talsos un 30. aprīlī Liepājā.

Debates par oficiālajām valodām Eiropas Savienībā būs vērojamas tiešsaistē www.esmaja.lv, plkst. 11.00. Tiešraides skatītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijā, uzdodot jautājumus twitter.com ar hashtag jeb birku #esmaja.

Debates par ES nozīmīgiem jautājumiem notiks arī rīt, Cēsīs (14.maijā). Savukārt septembrī debašu klubus aicināsim uz ES māju, kur tiks noskaidroti divi labākie debašu klubi, kas programmas „Euroscola” ietvaros dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā.

Debates tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju.

Papildu informācija:

 

Antra Altmane

Projekta koordinatore

Tālr. 67625339;

E-pasts: antra.altmane@bps.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA