Konkursa “Daudz laimes, Eiropa” uzvarētāji devās uz Saeimu un Latvijas Televīziju
Apskatīt komentārus (0)


29.03.2017


27. martā Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē rīkotā videokonkursa “Daudz laimes, Eiropa” laureāti – jaunieši no Rēzeknes novada Dricānu pagasta biedrības LOBS un Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni – devās ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu un Latvijas Televīziju, kā arī klātienē piedalījās koncertierakstā par godu Eiropas Savienības 60 gadu jubilejai.

Diena sākās ar ekskursiju Saeimā, kur skolēni vairāk uzzināja par Jēkaba ielas 11. nama vēsturi, deputātu ikdienu un darba pienākumiem, kā arī likumu pieņemšanas procesu mūsu valstī. Saeimas Sarkanajā zālē jaunieši apskatīja Austras koka formā darināto lielo svečturi, kuru vainago Latvijas 19 vēsturisko apriņķu ģerboņi. Kā pastāstīja ekskursijas vadītāja, svečtura sarkanbaltsarkanās sveces iededz vien divas reizes gadā – 4. maijā un 18. novembrī. Jāatzīmē, ka Eiropas Savienības sešdesmitgades svinību noskaņa ienākusi arī Saeimā, jo ēkas foajē šobrīd skatāma izstāde par ceļu no Romas līguma un Eiropas Savienības dibināšanas līdz mūsdienām.

Pēc Saeimas apmeklējuma grupa devās uz Latvijas Televīziju, kur “Panorāmas” galvenais operators Ivans Milovs pastāstīja par televīzijas ikdienu, parādīja TV studijas, kurās top tādi raidījumi kā “Aizliegtais paņēmiens”, “Sporta studija” un “Latvijas sirds dziesma”, kā arī kopā ar ziņu diktori Lauru Vondu atklāja televīzijas Ziņu dienesta aizkulises. Pēc ekskursijas skolēni devās uz lielāko televīzijas studiju, kurā notika koncera “Daudz laimes, Eiropa” ieraksts. Koncerts bija kā ceļojums pa dažādām Eiropas Savienības valstīm, kurā skatītāji varēja iepazīt katras valsts izcilākos rakstniekus vai dzejniekus, kā arī muzikālos skaņdarbus, ko izdziedāja, izdejoja un izspēlēja mūziķi: Marija Naumova, Daumants Kalniņš, grupas “Latvian Voices”, “Raxtu Raxti”, ģitāristi Aivars Hermanis, Mārtiņš Zemītis, Mārcis Auziņš un citi Latvijā labi zināmi mūziķi. Kā atzina skolēni, koncertierakstā ar lielu sajūsmu viņi gan vērojuši mūzikas zvaigznes, gan arī izdzīvojuši pašu filmēšanas procesu – režisores Ditas Torsteres norādījumus, kameru klātbūtni, dziesmu pārfilmēšanu dažādu tehnisku iemeslu dēļ un daudz ko citu, ko pēcāk televīzijas ekrānā nav lemts ieraudzīt.

Krāšņais koncerts “Daudz laimes, Eiropa” televīzijas skatītāju vērtējumam tiks nodots 22. aprīlī pl. 21.20 Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Vairāk foto ŠEIT 

Madara Bērtiņa,
EDIC Austrumlatgalē vadītājas asistente
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA