Klases stundas Tiskādu vidusskolā par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē
Apskatīt komentārus (0)


21.04.2015


Lai Tiskādu vidusskolas skolēnus informētu un izglītotu par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, skola uzaicināja viesos Latvijas Republikas Labklājības ministrijas pārstāvi Aļonu Nikolajevu. Tikšanās notika 17. aprīlī, tās laikā 1.-4. , 5.-8. un 9.-11. klašu skolēniem norisinājās klases stundas par tēmu “Eiropas Savienība un ko nozīmē prezidentūra Eiropas Savienības Padomē”.

Skolēni atkārtoja Eiropas Savienības simbolus, noklausījās himnu, uzzināja ES devīzi, noskatījās prezentācijas, filmas, virtuāli ceļoja par Eiropas Savienības valstīm. Viņi varēja mēģināt iejusties Eiropas Savienības prezidenta lomā un censties atbildēt uz jautājumiem: “Kādas ir kopīgās problēmas Eiropas Savienības valstīs?”, “Kādus jautājumus gribētu apspriest ar citām valstīm?”. Atbildes bija dažādas – uzlabot jauniešu kultūras dzīvi, vairāk izklaides pasākumu bērniem, jaunu darba vietu veidošana u. c. Uz jautājumu „Kurš gribētu kļūt par Eiropas Savienības prezidentu?” vidusskolas skolēni atbildēja apdomīgi un atzīmēja, ka tas ir ļoti sarežģīts un grūts darbs, — pieņemt lēmumus un būt par tiem atbildīgam.

Sākumskolas skolēni nodarbības laikā uzzināja daudz jauna par Eiropas Savienību, savukārt pamatskolas un vidusskolas skolēni pilnveidoja savas zināšanas par Eiropas Savienību, Latvijas prezidentūras nozīmi un prioritāriem darba virzieniem Eiropas Savienības Padomē, diskutēja par karjeras iespējām. Piemērot sev kādu profesiju var interneta saitēs – www.nva.gov.lvwww.prakse.lvwww.profesijupasaule.lv. Visu trīs nodarbību laikā skolēni atbildēja uz jautājumiem un saņēma balvas par pareizām atbildēm – Eiropas Savienības karti.  Visiem skolēniem Aļona izdalīja interesantu informatīvo materiālu par Eiropas Savienību un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Nodarbību beigās skolēni secināja, ka ikvienam pašam nepieciešams apzinīgi pildīt savus pienākumus, būt zinātkāriem un labi mācīties, pastāvīgi pilnveidot savas zināšanas, būt savas ģimenes, skolas, pagasta, novada un valsts patriotiem, pieņemt pareizus lēmumus savā dzīvē, nebūt slinkiem un nebaidīties no grūtībām un atbildības jebkurā darbā, būt aktīviem, pašiem veicināt jauniešu kultūras dzīves uzlabošanu un savu karjeras izaugsmi.

Olga Miseviča
Tiskādu vidusskolas direktore 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA