Kā LV izskatās starp pārējām Eiropas valstīm digitālo sasniegumu jomā - pārskats
Apskatīt komentārus (0)


12.06.2013


Eiropas Komisija šodien publicējusi ikgadējo digitalizācijas programmas rezultātu pārskatu – tas rāda, cik labi katrai no valstīm veicies ar ātra platjoslas interneta pieslēgumu ierīkošanu, cik daudz cilvēku ikdienā izmanto internetu un tā sniegtās iespējas iepirkties, sazināties ar valsts iestādēm vai lasīt ziņas. Pārskatā atrodami arī daudz citu rādītāju, kas ļauj secināt, cik „digitāla“ ir katra valsts.

Vairākos rādītājos Latvija ir starp pirmrindniecēm – piemēram, lai gan Latvijā platjoslas pieslēgumu izplatība joprojāma atpaliek no vidējiem ES rādītājiem, īpaši ātru pieslēgumu pie mums ir ievērojami vairāk. Mobilā platjoslas tīkla pārklājums ir pieejams 99% mājsaimniecību, arī tas ir viens no augstākajiem rādītājiem ES. Uz katriem 100 cilvēkiem Latvijā ir 190 mobilo sakaru pieslēgumu (visvairāk ES), taču tikai 4% savus tālruņus izmanto, lai piekļūtu internetam.

Visa statistika par Latviju (pagaidām tikai angļu valodā) pieejama šeit: http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/scoreboard/latvia

Pārskats par rezultātiem visā Eiropā: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-528_lv.htm      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA