Izsludināts projektu konkurss Erasmus+ mobilitātei reģionos ārpus ES
Apskatīt komentārus (0)


06.07.2015


Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi projektu konkursa otro kārtu programmas Erasmus+ aktivitātē, kas sniedz iespēju Latvijas augstskolām saņemt atbalstu studentu un personāla mobilitātei uz tādiem pasaules reģioniem kā Rietumbalkāni, Vidusjūras dienvidi, Dienvidāfrika un Āzija.

Erasmus+ mobilitāte augstākajā izglītībā ārpus Eiropas Savienības (ES), ES kandidātvalstīm un Eiropas Ekonomiskās zonas ir programmas jaunums 2015. gadā.

Saņemot finansējumu šajā konkursā, Latvijas augstskolu studentiem un personālam pirmo reizi ir iespēja studēt, lasīt lekcijas un gūt jaunu pieredzi Erasmus+ ietvaros kādā no 34 valstīm noteiktos reģionos, kuros pieejams finansējums otrajā kārtā.

Šajā konkursā Latvijas augstskolas var pieteikt mobilitātes projektus sadarbībā ar tādām valstīm kā Bosnija un Hercegovina, Melnkalne, Ēģipte, Maroka, Tunisija, Izraēla, Ķīna, Indija, Malaizija, Nepāla, Taizeme, Dienvidāfrikas Republika un citām valstīm. Augstskolas var uzņemt studentus un personālu arī no šo valstu partneraugstskolām, tādejādi palīdzot attīstīt augstāko izglītību minētajās valstīs.

Latvijas augstskolām kopējais pieejamais finansējums otrās kārtas konkursā ir 306 262 eiro. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2015. gada 24. septembris (plkst. 12:00 pēc Briseles laika).

Projektu pieteikumus var iesniegt 47 Latvijas augstākās izglītības iestādes, kurām piešķirta Erasmus+ harta augstākajā izglītībā. Konkursā var piedalīties arī tās augstākās izglītības iestādes, kas ir jau piedalījušās konkursa pirmajā kārtā šī gada pavasarī, saņēmušas atbalstu vai iekļautas rezerves sarakstā.

Konkursa pirmajā kārtā projektus iesniedza 20 augstskolas, no kurām 12 austākās izglītības iestādes maija beigās parakstīja līgumus ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) par projektu uzsākšanu. Sākot ar šī gada 1. jūniju, tās var īstenot studentu, pasniedzēju un personāla mobilitāti uz Kanādu, ASV, Austrāliju, Jaunzēlandi, Krieviju un citām pasaules valstīm.

Erasmus+ ir ES programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā. Atbildīgā institūcija par Erasmus+īstenošanu Latvijā ir Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt programmas ieviešanu nodrošina VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Par projektu konkursiem vairāk var uzzināt Erasmus+ mājaslapā www.erasmus-plus.lv un VIAA mājaslapā www.viaa.gov.lv.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA