Īstenos vērienīgu atbalstu pieaugušo profesionālās kompetences pilnveidošanai
Apskatīt komentārus (0)


10.01.2017


Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta īstenošanu, kurā plānots pilnveidot pieaugušo profesionālo kompetenci, lai palielinātu strādājošo konkurētspēju un veicinātu produktivitātes pieaugumu. 

Personām vecumā no 25 gadiem projekts „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” sniegs iespēju apgūt profesionālās tālākizglītības programmas, profesionālās pilnveides izglītības programmas un neformālās izglītības programmas, kā arī iegūt atzīšanas apliecinājumus ārpus formālā ceļā iegūtajām zināšanām, prasmēm un profesionālajai kompetencei. Sadarbībā ar pašvaldībām projektā paredzēts izveidot pamatu vienotai un ilgtspējīgai pieaugušo izglītības atbalsta sistēmai.

Daļu atbalsta paredzēts novirzīt arī personām vecumā no 45 gadiem, kuras nodarbinātas zemas kvalifikācijas darbos un tuvākā nākotnē visvairāk pakļautas bezdarba riskam. Visām projekta mērķa grupām būs pieejami arī karjeras konsultanta pakalpojumi. Kopumā projekts aptvers vairāk nekā 38 tūkstošus personu.

„Līdz ar tehnoloģiju attīstības paātrinājumu un ekonomikas globalizāciju mainās arī darba saturs, kā arī darba pienākumu veikšanai nepieciešamās profesionālās prasmes. Indivīda spēja nodrošināt kvalitatīvu un darba tirgus pieprasījumam atbilstošu pakalpojumu ir būtisks nosacījums darba vietu saglabāšanai, izveidošanai un konkurētspējas celšanai reģionos, tāpēc projektā ir plānota plaša sadarbība gan ar pašvaldībām, gan izglītības iestādēm visā Latvijā,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir 25 353 413 eiro, tai skaitā ESF finansējums 21 550 401 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 3 803 012 eiro. To plānots īstenot Eiropas Savienības fondu darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa „Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci” ietvaros no 2017. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA