Iespēja kļūt par viesģimeni kādam no apmaiņas skolēniem Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


14.04.2016


 

Starpkultūru mācību apmaiņas programmu ietvaros 2016./2017. mācību gadā skolas gaitas Latvijā uzsāks 33 viesskolēni no Meksikas, Dominikānas Republikas, Itālijas, Vācijas, Taizemes, Beļģijas, Turcijas, Honkongas un Nīderlandes. Kā katru gadu, arī šogad, aktīvi tiek meklētas viesģimenes, kas labprāt savās mājās uzņemtu ārzemju skolēnu.

Kļūšana par viesģimeni ir neizmērojami vērtīga pieredze – uzsver „AFS Latvija” direktore Ineta Leikuma „Tā ir iespēja bērnam ļaut justies kā mājās, palīdzot iepazīt svešu valsti. Kā rāda pieredze, lielākā daļa ģimenes atzīst, ka līdz ar viesskolēna uzņemšanu, ģimene arvien vairāk laiku pavada kopā, iepazīst dažādas vietas Latvijā, uzzina daudz ko jaunu par savu ģimeni. Tāpat, viesskolēna uzņemšana sniedz iespēju apgūt kādas jaunas valodas pamatus, uzlabo komunikācijas spējas, ģimenes locekļiem ļauj kļūt tolerantākiem un atvērtākiem pret citādo,” stāsta I.Leikuma.

Vairāk kā 60 gadu pieredze pasaulē arī liecina, ka vairums viesģimeņu ar uzņemtajiem viesskolēniem vēl pēc programmas beigām uztur ciešas un draudzīgas attiecības un viesojās cits pie cita. Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kuras locekļi ir atvērti starpkultūru pieredzei. Viesģimenes galvenais pienākums ir uztvert viesskolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē. Tā ir iespēja parādīt Latviju, tās kultūru un tradīcijas, citiem pasaules iedzīvotājiem.

Viesskolēni Latvijā ierodas ar bezpeļņas organizācijas „AFS Latvija” Starpkultūru programmas” starpniecību, kas Latvijā darbojas jau vairāk kā 25. gadus. Apmaiņas programmas ietvaros ārvalstu viesskolēnu mērķis ir adaptēties jaunā vidē, iepazīt jaunu kultūru un tradīcijas, apgūt latviešu valodu. Lai to īstenotu, viesskolēni dzīvo viesģimenēs un mācās vietējās skolās.

Vairāk informāciju par viesskolēniem iespējams atrasts mājas lapā www.afs.lv/viesskoleni/ savukārt, lai kļūtu par viesģimeni nepieciešams aizpildīt anketu lapā www.afs.lv. „AFS Latvija” ir bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas vidusskolēniem vairāk nekā 50 valstīs. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”.

Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 25 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 640 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 860 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu.

Papildu informācija:

„AFS Latvija”

Starpkultūru programmas

Tālrunis: 67280646 

E-pasts: zane.ievina@afs.orgwww.afs.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA