ES reģionu asamblejā iecelti 14 Latvijas pašvaldību līderi
Apskatīt komentārus (0)


28.01.2015


14 vietējo pašvaldību politiķi no Latvijas oficiāli iecelti Eiropas Reģionu komitejā (RK) — ES vietējo un reģionālo pašvaldību politiskajā asamblejā. Šī delegācija, kuras sastāvu ierosinājusi Latvijas valdība un šodien oficiāli apstiprinājusi Eiropas Savienības Padome, nākamos piecus gadus darbosies Komitejā, lai pārstāvētu Latvijas pilsētu un novadu intereses Eiropas Savienībā.

Latvijas delegācija — 7 locekļi un 7 aizvietotāji —uzsāk piecu gadu pilnvaru termiņu, iekļaujoties jaunajā RK asamblejā, kurā darbosies 350 vietējie un reģionālie politiķi. Atspoguļojot Latvijā pastāvošo ģeogrāfisko un dzimumu līdzsvaru, Latviju pārstāvošos Komitejas locekļus izvirzījusi Latvijas valdība.

 Komitejai uzsākot jauno pilnvaru termiņu, viņi pievienosies visu ES dalībvalstu reģionālā un vietējā līmeņa delegācijām. RK dibināta 1994. gadā pēc Māstrihtas līguma parakstīšanas, un tās izveides mērķis bija dot iespēju Eiropas vietējām un reģionālajām pašvaldībām paust viedokli Eiropas Savienībā. Katram no 350 RK locekļiem jābūt politiski ievēlētam savā pilsētā vai reģionā. Vietējā un reģionālā līmeņa politiķi līdz pat sešām reizēm gadā pulcējas Briselē, lai apspriestu politiskās prioritātes un pieņemtu atzinumus par ES tiesību aktiem.

Latvijas delegācija pirmo reizi Briselē tiksies 11. februārī, kad notiks jaunā RK pilnvaru termiņa pirmā plenārsesija, kuras laikā visi locekļi ievēlēs arī asamblejas priekšsēdētāju un viņa pirmo vietnieku.

LOCEKĻI
VĀRDS, UZVĀRDSPAŠVALDĪBA

Inga BĒRZIŅA

Kuldīgas novada dome

Ligita GINTERE

Jaunpils novada dome

Andris JAUNSLEINIS

Ventspils novada dome

Aleksandrs LIELMEŽS

Mālpils novada dome

Leonīds SALCEVIČS

Jēkabpils pilsētas dome

Dainis TURLAIS

Rīgas pilsētas dome

Jānis VĪTOLIŅŠ

Ventspils pilsētas dome

AIZVIETOTĀJI
VĀRDS, UZVĀRDSPAŠVALDĪBA

Gunārs ANSIŅŠ

Liepājas pilsētas dome

Jānis BAIKS

Valmieras pilsētas dome

Gints KAMINSKIS

Auces novada dome

Sergejs MAKSIMOVS

Viļakas novada dome

Aivars OKMANIS

Rundāles novada dome

Olga VEIDIŅA

Rīgas pilsētas dome

Hardijs VENTS

Pārgaujas novada dome

Reģionu komiteja

Eiropas Reģionu komiteja ir 28 ES dalībvalstu vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvju asambleja. Tās uzdevums ir iesaistīt vietējās un reģionālās pašvaldības un to pārstāvētās kopienas ES lēmumu pieņemšanas procesā un informēt tās par ES politiku. Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam un Padomei ir jākonsultējas ar Komiteju par tām politikas jomām, kas skar reģionus un pilsētas. Komiteja var vērsties Eiropas Savienības Tiesā, ja ir pārkāptas tās tiesības vai ja tā uzskata, ka kādā ES tiesību aktā nav ievērots subsidiaritātes princips vai ignorētas reģionālo un vietējo pašvaldību pilnvaras.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA