ES māja un PTAC aicina uzņēmējus uz semināru par prasībām preču un pakalpojumu cenu norādīšanai, pārejot uz eiro
Apskatīt komentārus (0)


16.05.2013


ES māja sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) 30.maijā plkst. 14.00. aicina uzņēmējus uz semināru par preču un pakalpojumu cenu norādīšanu, pārejot uz eiro. Semināra laikā tiks skaidrotas prasības komersantiem paralēlo cenu atspoguļošanas periodā. Semināru būs iespēja vērot arī tiešraidē www.esmaja.lv!

 

Seminārā „Preču un pakalpojumu cenu norādīšana pārejot uz eiro – prasības paralēlo cenu atspoguļošanas periodā”, PTAC speciālisti iepazīstinās komersantus ar jaunajām prasībām attiecībā uz preču un pakalpojumu cenu konvertāciju, kā arī preču un pakalpojumu cenu norādīšanu eiro ieviešanas periodā (2013.gada 1.oktobra - 2013.gada 31.decembrim un 2014.gada 1.janvāra - 2014.gada 30.jūnijam). Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 178, 3 mēnešus pirms un 6 mēnešus pēc eiro ieviešanas preču cenas jānorāda paralēli gan latos, gan eiro.

 

PTAC atgādina, ka paralēlās atspoguļošanas periodā preču un pakalpojumu cenu norādīšana gan latos, gan eiro palīdzēs patērētājiem sekot līdzi cenām un aprast ar jauno valūtu, kā arī ļaus sabiedrībai jau laikus sagatavoties norēķinu valūtas maiņai un atvieglos preces vērtības salīdzināšanu eiro un latos. Preču un pakalpojumu cenu norādīšana abās valūtās notiks saskaņā ar oficiālo lata un eiro maiņas kursu, strikti ievērojot matemātiskos principus. Šāda prasība par cenu norādīšanu abās valūtās paredzēta, lai nodrošinātu patērētāju tiesību aizsardzību un ierobežotu preču un pakalpojumu cenu spekulatīvu kāpumu, kā arī lai palīdzētu patērētājiem pieņemt uz informāciju balstītu un ekonomiski pamatotu lēmumu.

 

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. Informējam, ka semināru būs iespējams skatīties arī tiešsaistē www.esmaja.lv. Seminārs notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, 2.stāva konferenču zālē.

 

Pasākums tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – maijā ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta pilsoņu iniciatīvas jautājumiem.

 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Papildu informācija:

 

Ilze Žunde,

PTAC Patērētāju informēšanas un

komunikāciju daļas vadītāja

67388622, 22006628

 

Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja Tālr.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA