ES mājā notiks seminārs „Jaunieti, vai Tu zini savas garantijas?”
Apskatīt komentārus (0)


30.08.2013


ES mājā 5.septembrī notiks seminārs „Jaunieti, vai Tu zini savas garantijas?”, kurā būs iespējams uzzināt, kā Latvijā tiks realizēta Eiropas Komisijas iniciatīva jauniešu bezdarba mazināšanai.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras, kuri stāstīs par Latvijā esošajiem un plānotajiem atbalsta instrumentiem jauniešu nodarbinātības veicināšanai un bezdarba mazināšanai.

„Manuprāt, ideja ir ļoti laba, jo jauniešiem šobrīd tiešām ir grūti atrast darbu kaut vai tikai tāpēc, ka daudzviet tiek prasīta darba pieredze. Esmu students, un šis jautājums man ir ļoti aktuāls, tāpēc vēlos zināt, kā Latvijā šī iniciatīva izskatīsies realitātē,” norāda Vidzemes Augstskolas 2.kursa students Atis Šteinerts.

„Jauniešu garantija” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas pieņemta 2012.gada decembrī, un tās mērķis ir palīdzēt ES dalībvalstīm novērst augsto bezdarbu jauniešu vidū, piešķirot ES fondu finansējumu. Jauniešu garantija paredz, ka visi jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kuri kļuvuši par bezdarbniekiem vai pabeiguši formālo izglītību, četru mēnešu laikā saņems atbalstu bezdarba situācijas risināšanai. Tā būs viena no četrām iespējām:

- Darba piedāvājums;
- Tālākizglītība;
- Apmācību piedāvājums;
- Prakse vai stažēšanās.

Pasākums tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – septembrī ES mājā īpaša uzmanība tiek veltīta jauniešu nodarbinātības jautājumiem.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA