Erasmus programma svin 25 gadu jubileju
Apskatīt komentārus (0)


29.08.2013


ES studentu un pasniedzēju apmaiņas programma, kas nosaukta par godu nīderlandiešu filozofam Erasmam, šogad svin 25. jubileju. Pateicoties Erasmus stipendijai, kopš programmas uzsākšanas 1987.gadā aptuveni 3 miljoni studentu un pasniedzēju ir izmantojuši iespēju studēt un strādāt ārzemēs.

 

Erasmus programma ir daļa no ES Mūžizglītības programmas, kuras mērķis ir sniegt eiropiešiem iespēju apgūt un attīstīt jaunas prasmes visas dzīves garumā. Erasmus nodarbojas ar augstāko izglītību un tās galvenie mērķi ir izveidot Eiropas augstākās izglītības zonu un veicināt jauninājumu ieviešanu Eiropā.

 

Eiropas Komisija ir piedāvājusi piešķirt papildu finansējumu Erasmus programmai no ES 2014.-2020. gada budžeta. Pēc 2013. gada Mūžizglītības programma tiks pārdēvēta par "Erasmus visiem". Priekšlikumus Eiropas Parlamentā virzīs Kultūras komiteju pārstāvošā vāciete Doris Pack (Kristīgie demokrāti).

 

Par godu 25. jubilejai notiks divu dienu konference "Erasmus: maina dzīves un atver prātus jau 25 gadus", ko organizē Komisija sadarbībā ar Izglītības komisāri Androulla Vassiliou un Erasmus vēstniekiem , kas nāk no visām 33 programmas dalībvalstīm (viens students un viens pasniedzējs no katras valsts). Vēstnieku izvēlē galvenais kritērijs ir Erasmus programmas ietekme uz viņu dzīvi.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA