EK: Latvija ir gatava ieviest eiro 2014. gadā
Apskatīt komentārus (0)


12.06.2013


Eiropas Komisija, pēc Latvijas valdības lūguma novērtējot valsts gatavību eiro, šodien ir nolēmusi, ka Latvija izpilda eiro kritērijus (skat. preses relīze latviski un angliski).
 
Latvijas izvirzītā ES attīstības komisāra Andra Piebalga paziņojums par lēmumu:
"Eiropas Komisija šodien apstiprināja pēc Latvijas valdības lūguma tapušo konverģences ziņojumu, kurā ir izvērtēta valsts gatavība pievienoties eirozonai. Un komisija uzskata, ka Latvija ir gatava pievienoties eirozonai 2014. gada 1. janvārī, to mēs, Komisijas locekļi, rakstīsim arī savā ieteikumā Eiropas Savienības dalībvalstīm. Finanšu ministri, protams, vēl lems un gala lēmumu pieņems jūlijā, kad būs uzklausījuši Eiropas Parlamenta viedokli, eirozonas finanšu ministru ieteikumu un Eiropas Savienības valstu vadītāju atzinumu. Saņemot starptautisko aizdevumu, Latvija paveica milzīgu darbu, lai sakārtotu savu ekonomiku un tas ir izdevies. Eiropas Komisija uzskata, ka šogad Latvijā būs visstraujāk augošā tautsaimniecība Eiropas Savienībā. Inflācija, valsts parāds, budžeta deficīts, ilgtermiņa kredītlikmes – Latvija ir tiešām izpildījusi visus eiro ieviešanai būtiskos kritērijus. Īstenībā Latvija ir tomēr piemērs visai Eiropai, kā pārvarēt arī vissmagākās ekonomiskās grūtības un kļūt spēcīgākai. Latvijas vēlme ieviest eiro ir arī uzticības apliecinājums kopīgai valūtai. Un īstenībā vēl viena vilšanās tiem, kas paredzēja eirozonas sabrukumu. Tā kā mums ir tiešām jāapsveic Latvija ar lielu panākumu."

Plkst. 14:00 EK vārdā paziņojumu sniegs ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns, paziņojuma video straumēšana: http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm.

Par nākamajiem soļiem – 20.-21.jūnijā EK ziņojumu un rekomendāciju apspriež ES un atsevišķi eirozonas finanšu ministri, kuri uz EK ziņojuma pamata pieņem rekomendāciju par uzņemšanu, 27.-28.jūnijā jautājumu apspriež ES valstu līderi, tad konsultatīvu atzinumu sniedz Eiropas parlaments, un 9.jūlijā pēdējo un galīgo lēmumu uzņemt pieņem eirozonas un LV finanšu ministri.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA