Eiropas Komisija uzsākusi darbu pie Eiropas pilsoņu iniciatīvas reformas
Apskatīt komentārus (0)


24.10.2017


 

Kopš Lisabonas līguma pieņemšanas Eiropas pilsoņu iniciatīvas dod iespēju vienam miljonam pilsoņu aicināt Eiropas Komisiju ierosināt jaunus ES tiesību aktus. Uz doto brīdi jau 8 miljoni pilsoņi ir atbalstījuši šāda veida aktivitāti un kopš 2012.gada aprīļa ir tikušas reģistrētas 47 iniciatīvas.

Lai uzlabotu Eiropas pilsoņu iniciatīvas potenciālu, Eiropas Komisija piedāvā veikt izmaiņas regulā, ar mērķi padarīt to vieglāk organizējamu un atbalstāmu.

Komisija ciešāk sadarbosies ar organizatoriem nolūkā nodrošināt, ka viņu reģistrācijas pieteikumi atbilst kritērijiem. Komisija arī piedāvās bezmaksas datu vākšanas pakalpojumu, kā arī iniciatīvu tulkošanu visās Eiropas Savienības valodās. Priekšlikums būs pagarināt iniciatīvas izskatīšanas periodu (no 3 uz 5 mēnešiem), tādējādi dodot vairāk laika pārrunām. Ar Komisijas priekšlikumu tiks samazināts vecums iniciatīvas atbalstīšanai (no 18 līdz 16 gadiem), tādējādi tūlītēji paverot iespēju piedalīties līdz pat 10 miljoniem jaunu potenciālu atbalstītāju. Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības Padome varētu drīzumā apstiprināt grozījumus regulā.

Vairāk informācijas ŠEIT.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA