Eiropas inovatīvo reģionu nedēļas konference WIRE 2015
Apskatīt komentārus (0)


20.05.2015


Š.g. 4. – 5. jūnijā norisināsies inovatīvo reģionu konference WIRE 2015, kas ir Eiropā nozīmīgākais inovāciju, attīstības un reģionālo stratēģiju forums. Lai spriestu par investīcijām pētniecībā un inovācijās un izceltu to potenciālu, konferencē pulcēsies reģionu pārstāvji, politikas veidotāji, biznesa asociācijas, pētnieki un citas inovāciju procesā iesaistītās puses no visas Eiropas.

Dalību WIRE 2015 apstiprinājis Eiropas Komisijas (EK) pētniecības, zinātnes un inovācijas komisārs Karlušs Muedešs (Carlos Moedas) un ES Reģionu komitejas prezidents Marku Markula (Markku Markkula). Konferences atklāšanā dalībniekus uzrunās Latvijas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viens no galvenajiem konferences tematiem ir izaicinājumi Eiropas reģioniem, ieviešot Viedās specializācijas stratēģiju, kas ir noteicošais faktors valsts vai reģiona konkurētspējai. Arī Latvijā šobrīd noris darbs pie šīs stratēģijas ieviešanas, kas paredz koncentrēt resursus viedās specializācijas jomās ar vislielāko potenciālu tautsaimniecības konkurētspējas celšanā. Tāpat eksperti WIRE 2015 meklēs risinājumus inovāciju barjeru mazināšanai, veidojot sadarbību starp pētniekiem, uzņēmējiem, valsts iestādēm un sabiedrību. Nozīmīgi, ka jautājumus, kas saistīti ar pētniecību un inovācijām, konferencē apspriedīs reģionālā perspektīvā, tādējādi veicinot sadarbību un ļaujot dalīties ar labās prakses piemēriem.

Eiropas inovatīvo reģionu nedēļas konferenci WIRE 2015 ar EK atbalstu rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). WIRE konference ir ikgadējs pētniecības un inovāciju forums, kas katru gadu notiek valstī, kas tobrīd vada ES Padomes darbu.

Reģistrēties konferencei iespējams WIRE 2015 mājaslapā: www.wire2015.eu. Aicinām sekot līdzi konferences aktualitātēm arī sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Ik gadu Eiropas inovatīvo reģionu nedēļa vienuviet pulcē politikas veidotājus, uzņēmējus, sabiedriskās organizācijas un Eiropas līmeņa pētniecības centrus, lai diskutētu par aktualitātēm pētniecības un inovāciju nozarē.

Informācijas avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA