Biedrība „Lādiņš” realizējusi projektu „Caur tagadni iedejot nākotnē”
Apskatīt komentārus (0)


27.12.2013


Biedrība „Lādiņš” ir realizējusi projektu Nr. 12-01-LL23-L413201-000045 „Caur tagadni iedejot nākotnē”, kurš tika iesniegts biedrības “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” attīstības stratēģijas rīcībā “Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem”, kas deva iespēju startēt ES ELFLA atklātā projektu iesniegumu konkursa IV kārtas Lauku attīstības programmas 413. pasākumā "Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" aktivitātē „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu, kultūras, vides, aizsardzības, sporta un cita veida brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem”.

Projekta „Caur tagadni iedejot nākotnē” mērķis ir sasniegts, jo ir pilnveidota Feimaņu pagasta Kultūras nama jauniešu deju kolektīva "Vīmyns" materiālā bāze un vizuālo tēls. Par to varēja pārliecināties 2013. gada 14. decembrī JDK „Vīmyns” 5 gadu jubilejas koncertā, kad dejotāji pirmo reizi dejoja savos jaunajos Abrenes goda tautas tērpos. Skatītāju uzmanību piesaistīja jaunais JDK „Vīmyns” tēls un viņi dejotājiem teica atzinīgus vārdus. Projekta realizācija deju kolektīvam dod iespēju veidot kvalitatīvākus deju pasākumus, jo viens no visbūtiskākajiem kvalitāti veidojošiem faktoriem ir kolektīva vizuālais tēls. Pēc projekta realizācijas deju kolektīvs turpinās darboties, iesaistīsies pasākumos, popularizēs tautas deju un organizēs konkursus un koncertus Feimaņu pagasta kultūras namā. Tas veicinās sadarbību ar citiem deju kolektīviem un skatītāji spēs baudīt dejas kultūru.

Projekta realizācijas laikā tika iegādāti divdesmit Latgales goda tautas tērpa komplekti. Sieviešu komplekts sastāv no Abrenes meiteņu brunča, Viļakas jostas, Abrenes ņiebura un priekšauta, savukārt vīriešu tautu tērpa komplektā ietilpst Abrenes mudurainis, baltas vilnas bikses, vestes vīriešiem no rakstaina vilnas auduma ar pieskaņotu krāsas aizmuguri, Šķilbēnu josta un zīda kakla lakati.

Guntis Tjarvja,

JDK „Vīmyns” vadītājs
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA