Aicinām skolotājus uz semināru par jauniešu sadarbības iespējām Eiropā
Apskatīt komentārus (0)


31.03.2016


 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizē semināru par skolotāju tīkla eTwinning aktualitātēm un iespējām īstenot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Seminārs notiks 21. aprīlī no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā (Vaļņu ielā 2, Rīgā).

Dalībai seminārā aicinām pieteikties vispārizglītojošo skolu, profesionālo skolu un augstskolu pedagogus, direktorus un mācību personālu, kā arī citus interesentus, kuriem būtu aktuāli uzzināt par jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem un citiem “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem, tostarp Eiropas skolu sadarbības programmu interneta vidē eTwinning, un kuriem nav pieredzes vai iepriekšējas zināšanas šajos projektos.

Semināra pirmajā daļā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras speciālisti sniegs informāciju par to, kā skolu pedagogiem doties jaunatnes darbinieku mobilitātes projektos vai izglītojošos semināros, kā skolēniem iesaistīties jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba, jaunatnes stratēģisko partnerību projektos, kas tiek īstenoti Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu ietvaros. Savukārt semināra otrajā daļā aģentūras speciālisti informēs par eTwinning iespējām.

Dalība seminārā ir bez maksas, taču nokļūšanu uz semināru (ceļa izdevumus) nodrošina pats dalībnieks vai tā pārstāvētā organizācija.

Dalībai seminārā var pieteikties elektroniski http://bit.ly/1LIXRE4 līdz 11. aprīļa plkst. 12:00. Vietu skaits ir ierobežots.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

eTwinning pamatdarbības joma ir portāls www.etwinning.net, kas nodrošina iespēju 32 valstu (skolas no Eiropas Savienības, Norvēģijas, Islandes, Turcijas, kā arī no bijušās Dienvidslāvijas republikas Maķedonijas) skolotājiem un skolēniem darboties drošā interneta vidē – veidot virtuālos sadarbības projektus, izvietot savus metodiskos materiālus, piedalīties interešu grupās, apgūt tālmācības kursus par IKT izmantošanu skolā dažādos mācību priekšmetos, kā arī atrast sadarbības partnerus citiem projektiem.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.viaa.gov.lv.

Papildus informācija:

Kintija Bulava

Izglītības un zinātnes ministrijas

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Komunikācijas daļas vecākā referente

Tālr.nr. 67356247

e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA