Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve
Apskatīt komentārus (0)


23.05.2017


Latvijas simtgades pasākuma „Reģionu dienas” aktivitāti „“Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tās gaitā, iesaistot visas Latvijas iedzīvotājus, tiks apzināti Latvijas ainavu dārgumi - vietas un teritorijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes. 

Šim nolūkam aktivitātes pirmajā posmā no š.g. 15.maija līdz 15.jūlijam tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv būs pieejama tiešsaistes forma, kurā iedzīvotāji varēs pieteikt savus ainavu dārgumus.

Gadījumā, ja tiešsaistes pieteikuma formu nav iespējams izmantot, tīmekļa vietnē būs pieejama arī lejupielādējama pieteikuma forma, kuru iespējams izdrukāt un pavairot. Papīra formātā aizpildīto pieteikuma formu var iesniegt divos veidos:

 Pārrakstot un pārnesot pieteikuma informāciju no papīra uz tiešsaistes pieteikuma formu tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv (rekomendējamais variants);

  Ieskenējot papīra formātā iesniegto pieteikumu un nosūtot iegūto elektronisko versiju uz e-pasta adresi: ainavudargumi@varam.gov.lv .

Aktivitātes tālākie posmi paredz iesniegto pieteikumu izvērtēšanu ainavu ekspertu padomē, kam sekos tiešsaistes balsojums un informācijas vākšana (t.sk. vēsturiskās fotogrāfijas un atmiņstāsti) sabiedrībā par balsojuma rezultātā izvirzītajiem ainavu dārgumu finālistiem.

Detalizēts aktivitātes izklāsts un nolikums ir atrodams tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv.

Jānis Kreicbergs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Pakalpojumu departamenta

Digitālo pakalpojumu projektu vadītājs
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA