126893

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa
07.11.2022


No 14. līdz 20. novembrim jau 24.reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma “Daba Ziemeļvalstīs”. Novembrī, kad dabā ir vistumšākais laiks, iedegsim sveces un nodosimies grāmatu lasīšanai, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

14. novembrī, notiks lielā lasīšanas dienā. Rītausmas stundas lasījums pašiem mazākajiem lasītājiem un Krēslas stunda lasījums -  pieaugušajiem.

Mazie lasītāji pārlapos bilžu grāmatu "Ja tu satiec lāci". Dāņu rakstnieks Martins Glass Serups un Somijas zviedriete Mālina Kivele ir sacerējuši grāmatas tekstu, bet Somijas zviedriete Linda Bundestama - uzzīmējusi ilustrācijas. Ar sirsnīgu humoru bilžu grāmata pēta jautājumu par to, kas jādara, ja ceļā satiec lāci. Grāmata ir nominēta Ziemeļu Ministru Padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvai 2022. Grāmata šobrīd nav izdota latviešu valodā, bet fragmenta tulkojums būs pieejams https://www.nordisklitteratur.org

Pieaugušie Krēslas stundas lasījumā iepazīsies ar zviedru rakstnieka Patrika Svensona grāmatas "Zuša evaņģēlijs: stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē" fragmentiem. "Zuša evaņģēlijs" ir grāmata par to, kā zuša dzīves noslēpumu var pielīdzināt cilvēka dzīvei. Tas ir vēstījums par izcelsmi, likteni, par to, kā nodzīvot dzīvi, un par neizbēgamo un grūti pieņemamo nāvi. Grāmatu "Zuša evaņģēlijs" tulkojusi Inga Mežaraupe un 2020.gadā latviešu valodā to izdevis apgāds "Zvaigzne ABC".

Aicinām pieteikties lasījumiem Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā līdz 14. novembrim  kraslbibl@apollo.lv
 
      Atpakaļ