83251

Svinam Latviju
Apskatīt komentārus (0)


14.11.2017


Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tika organizēta virkne pasākumu veltītu Latvijas Valstij un dzimtā novada cilvēkiem.

Spēle ,,Brīnumu lauks” ieinteresēja Krāslavas Varavīksnes 8. klases skolēnus, kuri kopā ar klases audzinātāju Jeļenu Kļimovu jautri izspēlēja to, papildinot zināšanas par Latvijas Valsts neatkarības  dibināšanu.

Bērnu un Jauniešu centra novadpētniecības pulciņa „Jāņtārpiņi” audzēkņi aktīvi iesaistījās pasākumu organizēšanā , uzsākot  savu senču gājuma izzināšanu. Sarunas ar vecākiem un vecvecākiem palīdz labāk izprast Latvijas vēsturi, atzina  Krāslavas skolu audzēkņi un Bērnu Jauniešu centra dalībnieki Lāsma Kumpiņa, Ieva-Ivonna Skerškāne, Glorija Urbanoviča, Dmitrijs Berestņevs, Laura Dzalbe, Agate Pauliņa, Juliāna Žvjare un Anna Guba.
Vēsturi veido simtiem un tūkstošiem šādu ļaužu kā mūsu senči, radi, draugi. Diemžēl katru no viņiem nevar ierakstīt vēstures grāmatās, taču tas nenozīmē, ka viņu veikums nav nozīmīgs. Viņi visi ir veidojuši to pasauli, kurā šobrīd mēs dzīvojam. Tad jau iznāk, ka arī mēs ar saviem darbiem šodien veidojam vēsturi.
Pateicoties BJC audzēkņu centīgam darbam, tapa sirsnīgas prezentācijas par vectēvu un vecmāmiņu gājumu Latvijas vēstures kontekstā.

Svētku priekšvakarā bibliotēkā tika organizēti lasījumi, prezentāciju un mākslinieciski izveidotu dzimtas koku un ģimenes kalendāru demonstrēšana  ar mērķi ierosināt klasesbiedrus arī pievērsties šādam darbam, lai sagatavotu  dāvanu gan savai ģimenei, gan arī valstij tās dzimšanas dienā.

 Savas prezentācijas beigās Anna Guba izlasīja vectēva Pētera Orupa novēlējumu:
«Vēlu visiem Latvijā dzīvojošajiem veselību, izturību un labu noskaņojumu. Latviešu tauta ir gājusi cauri daudzām jukām un grūtībām un kļuvusi garā stipra. Tā ar visu tiks galā!»

Mēs ar prieku pievienojamies novēlējumam un sveicam dzimtā novada iedzīvotājus Latvijas Valsts dibināšanas svētkos! 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA