107513

VASARAS LASĪTĀJU PIEDZĪVOJUMU OSTA „CREATIVE AND ENGLISH 2019”
Apskatīt komentārus (0)


01.08.2019


Šogad vasaras lasītāju piedzīvojumu ostā „Creative and English”, kura Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notiek jau trešo reizi, piedalījās 16 radoši un atraktīvi saules stariņi vecumā no 8 līdz 12 gadiem. Četru nedēļu laikā bērni aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs par visdažādākajām tēmām, sarunājoties angļu valodā, kur katru nedēļu viņus sagaidīja kaut kas jauns un vēl interesantāks nekā iepriekš.

Pirmā nedēļa bija sadraudzības un komunikācijas nedēļa. Šīs nedēļas mērķis bija izveidot draudzīgu atmosfēru „Creative and English” dalībnieku vidū, jo labam un produktīvam komandas darbam nepieciešama saliedēta un draudzīga komanda. Bērni iepazinās, nosaucot pa diviem pareiziem un pa vienam nepareizam faktam par sevi, pēc tam pārējiem dalībniekiem bija jāuzmin, kurš no izskanējušajiem faktiem nepieder konkrētajam bērnam. Kopā ar bērniem tika izrunāti noteikumi, kuri jāievēro darbojoties, parunājām arī par labām manierēm un par to, kā būt laipnam.

Otro nedēļu veltījām hobijiem un profesijām. Kopā ar bērniem tika diskutēts par dažādiem hobijiem un aktivitātēm, kurām cilvēki labprāt velta savu brīvo laiku. Protams, katrs bērns pastāstīja arī par sevis iemīļotajām brīvā laika nodarbēm. Tika izrunāts, ar ko nodarbojas dažādu profesiju pārstāvji, un katrs dalījās arī par savu sapņu profesiju. Darbojoties grupās, bērniem vajadzēja uzzīmēt izlozētās profesijas pārstāvi un angļu valodā par to pastāstīt. Bērni spēlēja „Mēmo šovu”, izmantojot nodarbju un profesiju nosaukumus. Katram tas izdevās labi, atbilstoši savām iepriekšējām zināšanām un drosmei.

Trešās nedēļas ietvaros parrunājām par dažādiem Latvijā un pasaulē svinamajiem svētkiem. Nedēļas nogalē veltījām sevi ceļošanai un cītīgi sagatavojāmies nākamajai, noslēguma „Creative and English” nedēļai. Kopā spriedām par to, cik un kādi kontinenti ir pasaulē, sakrāmējām koferus un izveidojām pases.

Ceturtajā nedēļā ceļojām apkārt pasaulei, izmantojot speciāli izstrādātas darba lapas. Pirmdien palikām tepat Eiropā un devāmies uz Itāliju, kur izbaudījām šīs valsts mūziku un gatavojām picu. Otrdien uz brīdi atgriezāmies atpakaļ, tā kā bērnus sagaidīja Spēļu diena Jauniešu iniciatīvas projekta „Pilnveido sevi un dalies ar citiem” ietvaros (tika izspēlētas dažādas galda spēles). Trešdien devāmies tālāk, šoreiz uz krāšņo Meksiku, kur pielaikojām krāsainās cepures - sombrero, uzspēlējām uz marakasiem un katrs izaudzējām pa kaktusam. Ceturtdien devāmies sfinksas meklējumos uz Ēģipti, apskatījām piramīdas un devāmies mājup, atpakaļ uz Latviju.

Šīs četras nedēļas bija daudzveidīgas un interesantas. Pēc katras diskusijas sekoja dažādi darba uzdevumi par konkrēto tēmu. Tie bija gan radoši uzdevumi, gan lasīšanas uzdevumi, gan arī nedaudz angļu valodas gramatikas. Starp citu, bērni ļoti iemīļoja krāsojamās lapas un ar sajūsmu un entuziasmu ķērās klāt pie katra jauna tāda veida uzdevuma pildīšanas. Vēl jo vairāk bērniem iepatikās spēlēt „Kluso telefonu”, izmantojot leksiku angļu valodā no tā brīža aktuālās tēmas.

Jolanta Markeviča,
Krāslavas novada domes finansētā pasākuma
„Jauniešu nodarbināšana 2019. gada vasaras periodā” dalībniece
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA