106828

,,Nāc rodi un radi "bibliotēkā
10.06.2019


Krāslavas Bērnu un jauniešu centra vasaras nodarbes ,, Nāc, rodi un radi” audzēkņi nu jau kuru reizi atrod laiku, lai interesanti pavadīt laiku Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.

Galda spēļu stunda par Latvijas dabu, ģeogrāfiju, vēsturi  un tradīcijām arī iesaistīja audzēkņus daudzveidīgās aktivitātēs.

Jaunā izglītojošā un izklaidējošo galda spēle „Šurpu turpu“ piedāvā lielisku iespēju kopā ar draugiem vai ģimeni apceļot Latvijas skaistākās vietas, neizejot no mājas. 

Spēle Šurpu turpu  (Brain Games ) nodrošina atpūtu izglītojoties un ļauj iepazīt dažādas Latvijas vietas. Viens no spēles mērķiem ir sekmēt interesi un vēlmi apskatīt spēlē iepazītās vietas arī klātienē. Šurpu turpu varētu kļūt par aizraujošu mācību uzdevumu skolēniem dabaszinības vai ģeogrāfijas stundās.

Spēle ir ļoti vienkārša un ir piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem no 7 gadu vecuma. Spēles laukums ir Latvijas karte, tās teritorija sadalīta 4 novados ar kopumā 60 apskates objektiem. Katram apskates objektam ir sava informācijas kārts ar aprakstu par to. Lai uzvarētu, ir jāapmeklē 4 objekti — pa vienam katrā novadā — un jāizpilda spēles beigu uzdevums, kuru spēlētāji izlozē spēles sākumā. 

Īpaša uzmanība pievērsta Latvijas tūrisma objektu vēsturei, to izcelsmei, teikām un nostāstiem

Spēle dod impulsu skolēniem kļūt tuvākiem ar savu zemi un valsti.

Spēle rotaļīgā veidā dod nelielu ieskatu Latvijā, kur katrs var ieraudzīt gan jau pazīstamas vietas, gan uzzināt ko jaunu.

Foto skaties  Bērnu literatūras nodaļas emuārā: http://kraslavasbernubiblioteka.blogspot.com/

 
      Atpakaļ