128286

“Ceļojums kā emocija”
Apskatīt komentārus (0)


16.03.2023


“Ceļojums kā emocija”

Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notika trešā tikšanās ar ceļojumu cienītājiem. Šoreiz jaunā pasākumu ciklā „Pasaule ceļotāja acīm” Zane Ločmele dalījās savos fantastiskajos ceļojumu iespaidos.

Zanes ceļojumu karte izskatās ļoti iespaidīgi: 46 valstis, 270 pilsētas, 78 vietas.  Zani noteikti var saukt par pieredzējušu ceļotāju.

Zane atdzīst ka ceļošanu salīdzina ar sava veida atkarību, bet tā, laikam, ir viena no retajām atkarībām, kura nāk cilvēkam par labu.

Ceļojuma pirmais pieturas punkts - Singapūra. Apskatījām vistīrākās pilsētas ielas, uzzinājām daudz interesantu faktu par Singapūras disciplīnu, apbrīnojām Singapūras vērienīgos projektus.   

Virtuālo ceļojumu turpinājām Malaizijā. Apskatījām Kualalumpuru, kas  ir Malaizijas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī un viena no trim tās federālajām zemēm. Zane dalījās iespaidos par  vietējo  kolorītu, celtnēm, ielām un sabiedrību.  Apskatījām arī vietējos ēdienus. Zane atdzīst, ka ceļojumos patīk nogaršot vietējos ēdienus, tāpēc arī mums bija iespēja, vārda tiešajā nozīmē, izgaršot eksotiskos Zanes ceļojumu našķus. Degustācijai tika piedāvātas  tējas tieši no Malaizijas dabas parka. 

Visdrosmīgākie varēja nodegustēt  piparu konfektes un kaltētu haizivs gaļu.  

Tika apbrīnots vislielākais parazītaugu- Raflēziju. Izurbāmies caur Malaizijas džungļiem, iepazināmies ar vietējām, vēsturiskām ciltīm.

Virtuāli devāmies uz Meksiku. Ielūkojāmies Meksikas cenotēs. Cenotes ir applūduši zemes dobumi, applūdušas alas. Neiztika arī bez Karību salas burvības un meksikāņu dejām. 

Noslēdzām mūsu virtuālo ceļojumu ar Maiju piramīdām un  ne mazāk vērienīgo  Petras pazudušo pilsētu un kalnu ieleju Jordānijā.

Ar lielāko prieku klausījāmies Zanes stāstījumā.

Zanes ieteikums noslēgumā: “Ceļojiet, jo tā tiešām ir fantastiska pieredze!”

Cikla „Pasaule ceļotāja acīm” nākamais pasākums notiks aprīlī, sekojiet informācijai!

Margaritas Žavnerčikas foto 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA