130879

„Zini vai mini, jo Krāslavai 100!” novadpētniecības konkurss ir noslēdzies!
Apskatīt komentārus (0)


03.01.2024


Krāslavas novada bibliotēkā ir noslēdzies Krāslavas pilsētas simtgadei par godu 2023. gadā rīkotais atjautības novadpētniecības konkurss „Zini vai mini, jo Krāslavai 100”.

Konkurss tika veidots filvorda stilā. Filfords ir krustvārdu mīkla, kur viss lauks ir aizpildīts ar burtiem un šajā laukā ir jāatrod „paslēpušies” vārdi. Tas ir interesants veids, lai uzzinātu jaunus vārdus kādā noteiktā tēmu kategorijā (šoreiz tēma bija par Krāslavu un krāslaviešiem), kā arī trenētu uzmanības noturību un koncentrēšanās spējas.

Novadpētniecības konkurss tika rīkots visa 2023. gada garumā, reizi mēnesī, desmitajā datumā, tika publicēts jauns uzdevums. Atrodamo vārdu skaits burtu režģī bija dažāds, no pieciem līdz trīspadsmit vārdiem. Katram mēnesim bija sava ar Krāslavu saistīta tematika, dažāda bija arī uzdevumu sarežģītības pakāpe. 

Piemēram, jūlijā burtu režģī bija jāatrod septiņus Krāslavas nosaukumus dažādos vēstures posmos (Kraslaw, Kreslawka, Kreslava, Krōslova, Kruoslova, Krāslava, Креславль); augustā burtu režģī bija jāatrod piecus izcilus Krāslavas māksliniekus, kuru daiļradei Krāslavas pilsētvidē ir veltīta lielformāta izstāde (Zēvalde, Pans, Glaudāns, Āronsons, Mironovičs), bet decembra uzdevumā bija jāatrod trīspadsmit ielu nosaukumi Krāslavā, kas savu nosaukumu ieguva, pateicoties blakus esošajiem objektiem (Baznīcas, Daugavas, Ezera, Krasta, Tirgus, Parka, Pārceltuves, Pils, Pilskalna, Pirts, Sila, Slimnīcas, Upes).

Novadpētniecības konkurss guva lielu Krāslavas novada bibliotēkas draugu atsaucību, jo gada laikā konkursā piedalījās 88 dalībnieki. Konkursa uzdevumi tika publicēti bibliotēkas „facebook” lapā, bibliotēkas „instagram” un „twitter” kontos, tādējādi laika posmā no janvāra līdz decembrim novadpētniecības konkursa uzdevumi un izložu rezultāti virtuāli tika skatīti vairāk kā 10 000 reizes. 

Konkursa noteikumi paredzēja balvu izlozes četras reizes gadā - aprīlī, jūlijā, oktobrī un decembrī. Izložu uzvarētāji tika noteikti, izmantojot rīku „Comment Picker”. Vislielākais dalībnieku skaits (32) tika reģistrēts aprīlī, vismazākais (12) - oktobrī. Aprīlī bibliotēkas sarūpēto balvu izlozes kārtībā ieguva Ilona Ezera, jūlijā - Kaspars Kušnirs, oktobrī - Vija Dzalbe, decembrī - Ināra Mackeviča. Vēlreiz suminām novadpētniecības konkursa uzvarētājus!

Priecājamies par visiem konkursa dalībniekiem, kas iesaistījās šajā Krāslavas pilsētas simtgadei veltītajā novadpētniecības konkursā. Vislielāko aktivitāti konkursā izrādīja Vija Dzalbe, Ināra Mackeviča, Iluta Nartiša, Ināra Ļuta un Grineviču ģimene.

Anna Bartuša,
Krāslavas novada bibliotēkas bibliogrāfe,
novadpētniecības konkursa autore

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA