130536

Par multimediju tehnoloģijām Krāslavas novada bibliotēkā
21.11.2023


Par multimediju tehnoloģijām Krāslavas novada bibliotēkā

2023. gada 21. novembrī Europe Direct Austrumlatgale projekta ietvaros Krāslavas novada bibliotēkā notika izglītojošs un interaktīvs pasākums - vebinārs / radošā darbnīca “Multimediju tehnoloģiju pamati”, kas iepazīstināja dalībniekus ar pamatjēdzieniem un praktisko pielietojumu šajā jomā. 

Multimediju tehnoloģijas - ir veids, kā pasniegt informāciju, kas vienlaikus apvieno elementus, piemēram, teksta, grafikas un skaņu, kā arī video un animāciju. 

Pasākumu vadīja Margarita Žavnerčika, Krāslavas novada bibliotēkas lasītavas vadītāja. Margarita stāstīja par multimediju satura izveidi, dalījās ar savu pieredzi gan attēlu un grafiku apstrādē, gan audio un video producēšanā. Lektore deva savu ieskatu ne tikai par multimediju tehnoloģiju ieguvumiem un izaicinājumiem, interaktivitāti un pielietojumu, bet arī par nākotni un tehnoloģiskiem trendiem. 

Pasākuma laikā tika apskatīti dažādi tiešsaistes rīki un platformas, kas atvieglo multimediju satura veidošanu un pieejamību, tika aplūkoti arī tiesību un ētikas jautājumi, kas saistīti ar multimediju saturu.

Pasākuma mērķis ir izpildīts: klātesošie saņēma skaidru priekšstatu par darbu ar dažādiem multivides objektiem - skaņu un video, attēliem un animāciju un to lietojumu dažādās jomās, apguva kā plānot un izstrādāt funkcionālus, vizuāli piesaistošus un vēstījumu nesošus multimediju produktus.

Vebināra dalībnieki paplašināja savas zināšanas par digitālo satura veidošanu un pārvaldību, ieguva praktiskas ieteikumus un resursus, kas var noderēt darbā ar multimediju saturu.

Liels paldies Margaritai par interesantu stāstījumu! 

Ilona Cabule

Krāslavas novada bibliotēkas

Sistēmas administratore

Autores foto

 
      Atpakaļ