Iedzīvotāji aicināti balsot par projektu īstenošanu Krāslavas novada attīstībai
Apskatīt komentārus (0)


09.05.2016


 

“Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) šogad izsludinātajā projektu konkursā “LMT Latvijai” sadarbībā ar Krāslavas novadu saņemtas 18 projektu idejas, visi iesniegtie projekti izvirzīti konkursa otrajai kārtai. Sākot no pirmdienas, 9. maija, iedzīvotāji aicināti aktīvi balsot par iesniegtajiem projektiem. Kopumā “LMT Latvijai” šogad saņemts rekordliels ideju skaits – 159. 

“Pieaugošais ideju skaits ir apliecinājums tam, ka līdz šim īstenoto projektu stāsti iedvesmo aizvien jaunas iniciatīvas. Priecājamies, ka aicinājumam “Domā – Dari!” pievienojas arvien vairāk drosmīgo un aktīvo, ar kuriem līdzcilvēki var lepoties, priecājoties par ieguldījumu novada attīstībā. Lai labās ieceres pārvērstu darbos, aicinu aktīvi iesaistīties arī balsošanā!” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, par Krāslavas novada otrajā kārtā izvirzītajiem projektiem balsot var ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz 26. maija plkst. 17.00. Balsot iespējams Krāslavas novada domē, Rīgas ielā 51 (3.kabinetā), Krāslavā, klātienē aizpildot balsošanas anketu, kā arī interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (www.lmt.lv/lmtlatvijai). Savukārt LMT klienti var balsot arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Kraslava1. Ar projektu aprakstiem var iepazīties www.lmt.lv/lmtlatvijai un novada mājaslapā www.kraslava.lv, sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”.

Projektu īstenošanai Krāslavas novadam paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro, katram projektam ir iespēja saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu.

“Ir prieks, ka Krāslavas novada iedzīvotāji, izglītības iestādes un biedrības ir iesnieguši tik daudzus projektu pieteikumus LMT projektu konkursā; visas 18 iesniegtās projektu idejas ir pietiekoši kvalitatīvas un piedalīsies iedzīvotāju balsojumā. Lai uzvar interesantākais un iedzīvotājiem svarīgākais!” piebilst Krāslavas novada domes izpilddirektors Jānis Geiba.

Jau ziņots, ka turpinot projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad projekta pieteikumu varēja iesniegt ikviens Alūksnes, Balvu, Grobiņas, Jēkabpils, Krāslavas, Mārupes, Tērvetes un Ventspils novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem. LMT piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 tūkst. eiro apjomā, savukārt šogad tiks sniegts atbalsts 64 tūkst. eiro apmērā.

Kopš 2011. gada visā projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 111 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā. Iepriekš projekti realizēti 24 Latvijas pilsētās un novados – Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā un Ventspilī.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu. 

Projektu apraksti ir šeit.

Papildu informācija:

Ināra Dzalbe

Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja

Tālr.: 29185871

e-pasts: inara.dzalbe@kraslava.lv

 

Valdis Jalinskis

LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Tālr.: 29248645

e-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA