131176

DID2024 aktivitātes Krāslavas novada bibliotēkā
Apskatīt komentārus (0)


12.02.2024


DID2024 aktivitātes Krāslavas novada bibliotēkā

Šogad, 2024.gada 6.  februārī, jau 21.  gadu pēc kārtas, tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (#DID2024) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Drošākas interneta dienas aktivitātes turpināsies visu februāra mēnesi. 

Šeit var iepazīties par: 

Skolās, bibliotēkās, jauniešu centros notiek dažādi pasākumi DID2024 ietvaros un ikviens var tajās piedalīties. 

Lai atzīmētu Vispasaules Drošāko interneta dienu, Krāslavas novada bibliotēka sagatavoja:

  • viktorīnu skolēniem “DID2024 21. reizi: Esi drošs internetā”,
  • izglītojošo medijpratības spēli senioriem “Paplašini medijpratības izpratnes robežas”.

Laikā no 06.02. līdz 09.02.2024. DID2024 aktivitātēs Krāslavas novada bibliotēkā pavisam piedalījās 83 bērni un jaunieši:

  • Krāslavas PII "Pienenīte“ grupu "Taurenīši” un "Spārītes” audzēkņi, 
  • Krāslavas ģimnāzijas 5. a un 5. b klases skolēni ar klases audzinātājām Anitu Mateju un Jeļenu Japiņu, 8. a klases skolēni  ar klases audzinātāju Ligitu Pelniku, 
  • Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9. b klases skolēni ar klases audzinātāju Natāliju Kirkiļeviču un skolotāju Jeļenu Klimovu.

6. februārī Krāslavas novada bibliotēkas lasītavas vadītāja, digitālais meistars Margarita Žavnerčika iepazīstināja  Krāslavas PII "Pienenīte“ audzēkņus ar  “Tet drošības skoliņas “Ričijs Rū un internets”” piedāvātājiem medijpratību materiāliem pirmsskolēniem, kā arī nodemonstrēja  dažus video par bērnu drošību internetā.

6., 7., 8., 9. februārī DID2024 pasākumos Krāslavas ģimnāzijas un Varavīksnes vidusskolas audzēkņiem tika piedāvāts tests “E-zināšanu čempionāts”, aicinot skolēnus pārbaudīt savas zināšanas par drošību internetā un medijpratību. Skolēni bija gandarīti ar testa rezultātiem.

DID2024 pasākumos otrajā daļā Krāslavas novada bibliotēkas sistēmas administratore Ilona Cabule novadīja viktorīnu “DID2024 21. reizi: Esi drošs internetā”, kuru pati izstrādāja Kahoot! vidē. 

Viktorīna veltīta daudzveidīgiem interneta drošības aspektiem un medijpratībai. Tā sastāv no 10 jautājumiem: 5 jautājumi, atbildot uz kuriem var iegūt dubultpunktus, un 5 jautājumi ar “Jā/Nē” variantiem. Uzvarētājs ir tas, kas ātri un pareizi atbildēs uz visiem jautājumiem un saņems visvairāk punktus.

Krāslavas novada bibliotēkas DID2024 pasākumos skolēni spēlēja ar azartu un uzrādīja visumā labas zināšanas. Par labākiem sasniegumiem viktorīnā skolēni un visi skolas kolektīvi saņēma diplomus par zinātkāri, aktivitāti un prasmi būt drošiem internetā, ko pasniedza Krāslavas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča.

Paldies visiem par dalību Krāslavas novada bibliotēkas rīkotajos pasākumos visas nedēļas garumā! 

Īpašs paldies Senioru skolai un personīgi Tatjanai Azamatovai par tehnisku atbalstu! 

Aicinām seniorus piedalīties spēlē “Paplašini medijpratības izpratnes robežas”, kas notiks 22. februārī plkst. 15.00 Krāslavas novada bibliotēkas Cokolstāvā. Spēle paplašina medijpratības izpratnes robežas, aptverot jautājumus par vārda brīvību, vizuālo pratību, naida runu, stereotipiem un attēliem medijos, kā arī veltīta citiem mūsdienās svarīgiem jautājumiem.

Mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā. Veidosim labāku interneta vidi!

Skolēnu auditorijai domātā viktorīna “DID2024 21. reizi: Esi drošs internetā” šeit: https://ej.uz/2024_02_esi_drošs_internetā

Lai veicas!

#DID2024 #BērniemDrošāksInternets #SID2024 #BetterInternetForKids #Drossinternetslv #DrošāksInternetsSākasArTevi #Krāslavasnovadabibliotēka #KrāslavasNB #KNB

Ilona Cabule,

Krāslavas novada bibliotēkas sistēmas administratore

Fotogrāfiju autore: Margarita Žavnerčika
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA