Baltvilka lasījumi 2019
17.07.2019


24. jūlijā dzejnieka Jāņa Baltvilka 75.dzimšanas dienā plkst. 11.00 LU Botāniskajā dārzā Kandavas ielā 2 notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, kas papildina visas dienas Jāņa Baltvilka balvas programmu.  Aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti. Ieeja bez maksas.

Šogad lasījumos "Uzplaukst grāmatu puķes” dzirdēsim fragmentus no Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” turpinājuma, Evija Gulbe iepriecinās ar pelēnu Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem skolā “Koko un Riko – skolas zvaigznes”, Juris Zvirgzdiņš lasīs nedaudz baisu gabalu “Rijīgā čūska un gudrā pele”, Indra Brūvere  lasīs savu dzeju un atdzejojumus, savukārt Māris Rungulis   iepazīstinās ar stāstu par neparastiem un pārsteidzošiem notikumiem bibliotēkā. Pasākuma gaitā bērni tiks iesaistīti jautrā un svarīgā notikumā. Izstaigājot Botānisko dārzu, lasījumu dalībnieki varēs atrisināt burtu mīklu, kuras atminējums paslēpts Jāņa Baltvilka dzejolī.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2019. gada laureāte – tulkotāja Dace Meiere, kura saņem šo atzinību par itāļu rakstnieces Andželas Naneti grāmatas “Mans vectēvs bija ķiršu koks” (izdevējs – Jāņa Rozes apgāds) lielisko tulkojumu. Viņa iepazīstinās ar savu jaunāko darbu no Italo Kalvīno romāna “Ja reiz ziemas naktī ceļinieks”. 

Lasījumus organizē Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru. Tos vadīs Latvijas Radio režisore Diāna Sproģe (Bērza).

Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā un ar to saistīto pasākumu norisi finansiāli un organizatoriski atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas Dome, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, AS "Latvijas valsts meži", Latvijas Nacionālā bibliotēka, Itālijas vēstniecība Rīgā, Itālijas IBBY nodaļa. Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Radio, AS "Latvijas Mediji" un laikraksts Latvijas Avīze, interneta žurnāls Satori.lv, portāls DELFI, kas nodrošina lasītāju balsojumu https://www.delfi.lv/kultura/news/books/izvelies-un-nobalso-par-pasu-labako-un-jaukako-bernu-gramatu.d?id=51278967 u.c.

Rakstnieks Vladimirs Novikovs, sirsnīgs Jāņa Baltvilka draugs, ir sagatavojis īpašu jubilejas pastmarku, izmantojot savu zīmēto šaržu. Markas apzīmogošana notiks pie ieejas Botāniskajā dārzā plkst.10.30. 

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šogad tiek pasniegta jau 15.reizi, bet balvas starptautiskais laureāts un viņa darba tulkotājs tiek apbalvots kopš 2008.gada. Jau piekto gadu AS “Latvijas Valsts meži” pasniegs balvu nominācijā JAUNAUDZE par debiju rakstniecībā un bērnu grāmatu mākslā. Balvas motivē autorus un māksliniekus radīt jaunas un interesantas grāmatas bērniem, pievērš  sabiedrības uzmanību kvalitatīvas bērnu literatūras izplatībai un veicina lasīšanu. 

Papildu informācija:

Silvija Tretjakova

Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas birojs

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome

Tālr.: 29492456

E-pasts: silvija.tretjakova@gmail.com

https://www.facebook.com/IBBYLV

 
      Atpakaļ