129868

Aizraujošs piedzīvojums lasītveicināšanā
14.09.2023


Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau 23. reizi izsludina lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" jauno grāmatu kolekciju. Lieli un mazi lasītāji jauno grāmatu kolekciju vērtē visu gadu un par viņuprāt labāko grāmatu dos savu atsauksmi, lai nākošā gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus.

2023. gada programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" katrā vecumgrupā ir jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

Krāslavas pirmsskolu izglītības iestāžu ,,Pīlādzītis” un ,,Pienenīte” 140 audzēkņi ar savām skolotājām saņēma jaunu Krāslavas novada bibliotēkas sagādāto  ,,Bērnu žūrijas 5+ " grāmatu kolekciju un kļuva par bibliotēkas lasītājiem. Jaunie lasītāji apņēmās izlasīt piecas grāmatas, veikt radošus uzdevumus, izteikt savu viedokli par izlasīto, aizpildīt elektronisko anketu, papriecāties par kopā paveikto un saņemt pelnītās LNB balviņas.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas  grāmatu kolekcijas iegādi un norišu īstenošanu atbalstīja LR Kultūras ministrija. Satura pilnveidošanu un organizatorisko darbu veica Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar reģionālajām bibliotēkām. Šogad iekļauto grāmatu klāsts ir bagāts gan ar mūsdienām aktuālo tematiku, kas ļauj ielūkoties pagātnē, gan aizrauj ar pasakainu fantāzijas lidojumu. Kolekcijā varam lasīt dzeju, aplūkot un izpētīt komiksus, skaitīt skaitāmpantus, izvēlēties un vienā naktī izlasīt romānu, lēnām baudīt stāstu krājumus un priecāties par lielisko ilustratoru devumu. 5+ kolekcijā iekļautas trīs  latviešu autoru darbi, un divas tulkotas bērnu grāmatas.

Aicinām arī jauniešus un vecākus draudzīgi pievienoties ,,Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas -2023” grāmatu kolekcijas  lasīšanā un vērtēšanā.

Krāslavas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča

Bildēja Aina Stepiņa un Velta Tiško

Bildes skaties: 

  • Attēlu galerijā:

Bērnu žūrija 5+ "Pīlādzītī"

Bērnu žūrija startē "Pienenītē" 

  • Emuārā: 

https://ieej.lv/dZHdG

https://ieej.lv/8dz6F

      Atpakaļ