ES valstis varētu automātiski apmainīties ar informāciju par dividendēm un kontu atlikumiem
Apskatīt komentārus (0)
12.06.2013
Eiropas Komisija šodien ierosināja paplašināt automātisko informācijas apmaiņu starp nodokļu iestādēm Eiropas Savienībā (ES), lai pastiprinātu cīņu pret nodokļu nemaksāšanu. EK ierosina dividendes, kapitāla pieaugumu, visus citus finanšu ienākumu veidus un kontu atlikumus iekļauti ienākumu kategoriju sarakstā, uz kuriem attiecas automātiskā informācijas apmaiņa ES iekšienē (skatīt MEMO/13/533). Tas ļautu ES ieviest pasaulē visaptverošāko sistēmu automātiskai informācijas apmaiņai cīņai pret nodokļu nemaksāšu.
ES komisārs nodokļu, muitas, statistikas, revīzijas un krāpšanas apkarošanas jautājumos Aļģirds Šemeta sacīja: Pateicoties šodienas priekšlikumam, dalībvalstis spēs labāk aprēķināt un iekasēt tām pienākošos nodokļus, savukārt Eiropas Savienība būs gatava cīnīties par augstākiem labas nodokļu pārvaldības standartiem visā pasaulē. Priekšlikums būs vēl viens iedarbīgs ierocis mūsu arsenālā, lai enerģiski apkarotu nodokļu nemaksāšanu.
Automātiskā informācijas apmaiņa Eiropas Savienības iekšienē ir jau paredzēta divos nozīmīgos tiesību aktos.
ES Direktīva par uzkrājumu aplikšanu ar nodokļiem nodrošina, ka dalībvalstis ievāc datus par nerezidentu uzkrājumiem un automātiski sniedz šos datus nodokļu iestādēm tajās valstīs, kurās uzturas attiecīgās fiziskās personas. Šī sistēma ir spēkā kopš 2005. gada. ES līderu sanāksmē 2013. gada maijā dalībvalstis apņēmās līdz gada beigām pieņemt pārskatīto Direktīvu par uzkrājumu aplikšanu ar nodokļiem.
Administratīvās sadarbības direktīvā no 2015. gada 1. janvāra ir paredzēta automātiska apmaiņa ar informāciju par citiem ienākumu veidiem. Tie ir šādi: ienākumi no algota darba, direktoru maksas, ienākumi no dzīvības apdrošināšanas līgumiem, pensijas, kā arī ienākumi no īpašuma. Šodienas priekšlikuma mērķis ir pārskatīt Administratīvās sadarbības direktīvu, kā rezultātā automātiskā informācijas apmaiņa no minētā datuma attiektos arī uz dividendēm, kapitāla pieaugumu, citiem finanšu ienākumiem un kontu atlikumiem.
Kopā ar iepriekš minētajiem noteikumiem par automātisku informācijas apmaiņu šodienas priekšlikums nozīmē, ka dalībvalstis savstarpēji apmainīsies ar informāciju tādā apmērā, kādā tās to dara ar ASV atbilstoši Ārvalstu konta nodokļa atbilstības aktam (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA).
2012. gada decembrī Komisija iesniedza rīcības plānu par to, kā ES var efektīvāk cīnīties pret nodokļu nemaksāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas (skatīt IP/12/1325).
Noderīgas saites
http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/tax_cooperation/mutual_assistance/direct_tax_directive/index_en.htm
Rīcības plāns un ieteikumi atrodami šādā tīmekļa vietnē:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/publications/com_reports/taxation/index_en.htm
Tīmekļa vietne par nodokļu nemaksāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/tax_fraud_evasion/index_en.htm
ES komisāra nodokļu, muitas, revīzijas un krāpšanas apkarošanas jautājumos Aļģirda Šemetas tīmekļa vietne:
http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/semeta/index_en.htm
Kontaktpersonas:
Emer Traynor (+32 2 292 15 48)
Natasja Bohez Rubiano (+32 2 296 64 70)
Atpakaļ