3x3 Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā

16.07.2018

Laikā, kad Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā izskanēja simtgades Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerts, Krāslavā ieskanējās pirmais no diviem Vispasaules latviešu ģimeņu saietiem 3×3 Latvijā 2018 gadā. Krāslavieši saieta saimnieku godā bija pirmo reizi. Ar latgalisku sirsnību un viesmīlību no 8. līdz 15. jūlijam pulcinot kopā latviešus no visām pasaules malām, lai svinētu un rotātos par godu Latvijas simtgadei, koptu latvietību un uzlādētu latviskās „baterijas”.

Atskats caur foto:

Atskats saieta TV (parole 3x3), Avīze "ApGarRota" un saieta animācijas filmiņā "Rotaļa"

TV un radio Sižeti

3×3 nometnes sākotnēji rīkotas trimdas latviešiem ārzemēs, lai visu paaudžu latvieši kopā baudītu latvisko pārdzīvojumu, mācītos no dažādu nozaru lietpratējiem un cits no cita, kādi ir latvieši un latvietība mūsu dienas, kas tos dara atšķirīgus no citām etniskām grupām. Pirmā nometne notika 1981. gadā Garezerā, ASV. Tradīcija ātri izplatījās ārzemēs, un nu jau vairāk kā 50 nometnes aizvadītas arī Latvijā. Nometnes tiek rīkotas visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības, veicinātu latvisku kopības izjūtu, attīstītu latvisko kultūrvidi (Latvijā).

Ievirze “Krāslavas dvēseles rota - grāmata” Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā

Kā veidot grāmatu kopā ar Krāslavas bērnu bibliotēkas kurmi? Vai zinās, vai pratīs? Un ko kurmis dara Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā?

3x3 nometnes Krāslavā ievirzes “Krāslavas dvēseles rota - grāmata” aktīvists Kurmis demonstrē, kā veidot ekskluzīvu grāmatu. Grāmatu - somu ar Krāslavas dvēseles stāsta  saturu, kas rotās gan pašus krāslaviešus, gan pilsētas viesus. Krāslavā nav savas izdevniecības, tomēr ir skatiem, vārdiem un ļaudīm bagāta pilsēta.  Rosīgais un idejām bagātais Kurmis ar saviem atbalstītājiem strādā personīgi, tādā pašā tempā, kā Krāslavai garām joņo Latvijas lielākā upe Daugava.