15.-25.jūlijā

Lai nodrošinātu ES Padomes darba efektivitāti, katra dalībvalsts pēc kārtas uz sešiem mēnešiem ir ES Padomes prezidējošā valsts. Tā kā ES uzdevumi kļūst arvien sarežģītāki, prezidentūras nozīme turpina palielināties.

2008. gada. 1. jūlijā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts Francija no Slovēnijas pārņēma ES prezidentūru. Masu mediju pārstāvji un citi interesenti 2008.gada 1.jūlijā tika aicināti uz informatīvu tikšanos ar Francijas Republikas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā V.E. Paskālu Fieskī (Pascal Fieschi), kurš iepazīstināja ar Francijas ES prezidentūras prioritātēm. Pasākumā piedalījās arī Čehijas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V.E. Tomašs Pštross (Tomáš Pštross) un Zviedrijas Karalistes Ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijā padomniece Anna Līsa Trulsone Evidone (Anna-Lisa Trulsson-Evidon). Čehijas un Zviedrijas prezidentūra plānota attiecīgi 2009.gada pirmajā un otrajā pusgadā.

Pasākuma laikā tika atklāta īpaši šim notikumam izveidota izstāde "Francijas prezidentūra Eiropas Savienībā". Tajā sniegta informācija par prezidentūras prioritātēm, Francijas ģeogrāfiju, vēsturi, iedzīvotājiem un citi Franciju raksturojoši fakti. ESIA un Francijas vēstniecības kopīgi veidotā izstāde apskatāma Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2.stāvā.

Izstāde plakātu veidā tika saņemta arī Krāslavas ESIPā. Izstāde par Franciju ir apskatāma Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā – lasītavā. Mīļi gaidīti Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.