Krāslavas ESIP un EDIP

2011.gads

2011. gads Eiropas Savienībā ir izsludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu, tāpēc Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā atbalsta projektu „Darīsim Latviju skaistāku!”. Tas tiek īstenots kā skolēniem paredzēts konkurss, kam darbu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 20. novembrim.

Informācija


 

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Latvijas Universitāte organizē starptautisku konferenci — Lisabonas līgums: Eiropas Parlamenta jaunās pilnvaras.

Pasākumu varēs vērot tiešraidē www.europarl.lv

Konferences mērķis ir sniegt plašu un padziļinātu pārskatu par Eiropas Parlamenta jauno lomu, par nacionālo valstu parlamentu jaunajām ietekmes iespējām un jauna veida mijiedarbību starp pilsoņiem un Eiropas Savienības iestādēm. Konference pulcēs zinātniekus un praktiķus, kas ieinteresēti stiprināt ES institūciju un nacionālo valstu parlamentu demokrātiju un leģitimitāti, apspriežot jautājumus, kas saistīti ar Lisabonas līguma īstenošanu.

Konferences goda viesi — Eiropas Parlamenta bijušais ģenerālsekretārs Sers Julian Priestley un Eiropas Parlamenta deputāti  Dr. Ivars Godmanis, Dr. Krišjānis Kariņš, Dr. Tatjana Ždanoka un Latvijas Republikas aizsardzības ministrs, Dr. Artis Pabriks.

Konference notiks 28.oktobrī no plkst. 10.00 līdz 17.00, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, J. Berlina auditorijā, Lomonosova ielā 1A, Rīgā. Konferences darba valodas — latviešu un angļu valodas. Plašāk: www.europarl.lv

Aicinām pieteikt dalību konferencē: epriga@europarl.europa.eu vai tel. 67085460.


 

Izglītības un zinātnes ministrija vēlas informēt, ka Eiropas Brīvprātīgā darba gada (EBDG) ietvaros 2011.gada laikā visās 27 Eiropas Savienības valstīs viesojas Eiropas Komisijas organizētā EBDG ceļojošā tūre, kas ir nebijusi iespēja vienkopus uzzināt dažāda veida informāciju par brīvprātīgā darbu. No 2011.gada 28.septembra līdz 2.oktobrim ceļojošā tūre viesosies Latvijā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Uzvaras bulvārī 2/4, Rīgā.

EBDG ceļojošās tūres Latvijas posms notiks piecas dienas un to laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs bez maksas varēs uzzināt interesējošu informāciju par brīvprātīgā darbu, tikties ar brīvprātīgajiem, uzklausot viņu pieredzi, un noskaidrot, kā iesaistīties brīvprātīgā darbā savā valstī, Eiropas Savienības dalībvalstīs un citur pasaulē.

EBDG 2011 ceļojošās tūres atklāšana notiks 2011.gada 28. septembrī. Katra EBDG ceļojošās tūres Latvijas posma diena būs veltīta vienai brīvprātīgā darba jomai, kuras ietvaros uz diskusijām, radošām darbnīcām un pieredzes apmaiņu apmeklētājus aicinās piecas nevalstiskās organizācijas: „Eiropas Kustība Latvijā”, „Latvijas Sarkanais Krusts”, „Latvijas Samariešu apvienība”, „Latvijas Bērnu un jauniešu forums” un bērnu un jaunatnes organizāciju apvienība „IMKA Latvija”.

28.septembris – „Pilsoniskās līdzdalības diena”.

29.septembris - „Vides, veselības un sporta diena”.

30.septembris - „Sociālo jautājumu diena”.

1.oktobris - „Kultūras un izglītības diena”.

2. oktobris - „Paaudžu diena”.

Uz EBDG 2011 ceļojoši tūri īpaši aicinātas Latvijas skolas, biedrības un citas interešu grupas. Lai pieteiktu ekskursiju vai grupu apmeklējumu, lūgums sazināties, rakstot uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lv līdz 2011.gada 19.septembrim.

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina Latvijas jauniešus pieteikties video reklāmas konkursam „Iesaisties“, kas tiek organizēts Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 (EBDG 2011) ietvaros. Labāko darbu autori katrā no 5 brīvprātīgā darba jomām saņems balvu -- uzņēmuma „Lattelecom“ jaudīgu portatīvo datoru. Video reklāmas konkurss norisinās no š.g. 12. augusta līdz 1. novembrim. Sīkāka informācija par pieteikšanos un konkursa nolikums ir pieejams  konkursa mājas lapā www.iesaisties.lv.

Konkursa mērķis ir ieinteresēt pašus jauniešus apzināt brīvprātīgā darba iespējas savā dzīvesvietā, iesaistīties brīvprātīgā darba veikšanā un popularizēt brīvprātīgo darbu, aicinot savus vienaudžus  un līdzcilvēkus pievienoties brīvprātīgā darba kustībai.

Darbus vērtēs speciāli izveidota konkursa komisija, kuras sastāvā ir IZM, nevalstisko organizāciju, Eiropas Hītu Radio un Lattelecom pārstāvji. Informatīvo atbalstu konkursam sniedz Eiropas Hītu Radio, Uzziņu dienests 1188 un Latvijas televīzijas raidījums „Sems“. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti š.g. 25. novembrī IZM rīkotajā Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 noslēguma interaktīvajā konferencē.

Plašāka informācija par video reklāmas konkursu ir pieejama  mājas lapās www.iesaisties.lv, www.izm.gov.lv/ebdg2011, portālos www.jaunatneslietas.lv, www.e-skola.lv, www.pilseta24.lv.


Krāslavas novada centrālā bibliotēka katru gadu rīko kādu pasākumu veltītu EIROPAS VALODU dienai. Arī šogad mēs aicinām uz pasākumu „EIROPAS VALODAS mūsu bibliotēkā”. PASĀKUMS 26.09.2011; plkst.15.00.

Mūsu bibliotēkā būs skatāma plaša izstāde. Tajā Jūs varēsiet atrast vārdnīcas dažādās valodās, dažādu valodu  pašmācības grāmatas, daudznozaru vārdnīcas utt.

Skolēnus aicinām piedalīties konkursā. Lai atrastu PAREIZĀS atbildes uz konkursa jautājumiem, Jums būs jāapmeklē Krāslavas novada centrālās bibliotēkas lasītava, jāiepazīstas ar izstādi „EIROPAS VALODAS mūsu bibliotēkā” .

Atbildes gaidām Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā: Dīķu 5; Krāslava; LV-5601 līdz 23.09.2011; noslēguma pasākums un apbalvošana 26.09.2011 plkst. 15.00.

Konkursa jautājumi


Šoreiz interneta vortāls www.esmaja.lv aicina Jūs iepazīties ar žurnālistes Ilze Bērziņas rakstu „Palīdzību nākotnē jāgatavo šodien”.

Viss jaunais cilvēku parasti mulsina un viņam ir bail tam tuvoties. Tā tas savulaik bija ar automašīnām, mobilo telefonu vai internetu, bez kuriem mūsdienu dzīve nu vairs nemaz nav iedomājama. Vēl jo lielāka piesardzība vērojama, runājot par cilvēka veselību un zinātnes piedāvātajiem risinājumiem tās saglabāšanā. Viens no šādiem piemēriem ir cilmes šūnu banku veidošana.

Lai gan Eiropā ik gadu notiek aptuveni 5,4 miljoni dzemdību, tikai 400 000 gadījumu vecāki izvēlas saglabāt cilmes šūnu paraugu. Organizācija “Eiropas Nabassaites asinis” uzskata, ka topošie vecāki daudz aktīvāk jāizglīto par nabassaites asiņu cilmes šūnu nozīmi.
Raksts pieejams: http://esmaja.lv/?lapa=raksts&id=3993


Informatīvs pasākums par iespējām Eiropas Savienībā: KRĀSLAVA – 6.maijs.

Eiropas vēstures stunda skolēniem un studentiem: filma „Pretrunīgā vēsture”, diskusija ar ekspertiem par 8. un 9.maiju Latvijā un Eiropā.


29.aprīlī plkst. 11.00 ES mājā Rīgā notiks seminārs "Jauniešu brīvprātīgais darbs Eiropas un Latvijas politiskajos procesos".  Semināra uzdevums rast atbildes par jauniešu iesaisti brīvprātīgā politiskā darbā un ieguvumiem un izaicinājumiem, ar kuriem būtu jārēķinās jauniešiem, iesaistoties sabiedriskās līdzdalības procesos un diskutēt par politiskas līdzdalības tradicionālām un modernām (tiešās tīklošanās un komunikācijas) formām. Plašāk: http://www.europarl.lv/view/lv/press-release/jaunumi-2011/Jaunumi-2011-April/press-release-2011-April-9.html

Pasākumu tiešraidē varēs vērot www.europarl.lv  

Dalību pasākumā apstiprinājuši - Ansis Dobelis (Sociāldemokrātiskās biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs), Elizabete Krivcova SDP „Saskaņa” Jūrmalas nodaļas valdes locekle, Mārtiņš Krusts Jauniešu Rīgas domes Visu Latvijai! pārstāvis, Egija Gailuma Vienotības Jauniešu padomes pārstāve. Andris Mellakauls Eiropas Padomes Mediju un jauno komunikāciju pakalpojumu komitejas priekšsēdētājs, Kristofs Blaus       EuroSay.com līdzdalības platformas ideju autors un informāciju tehnoloģiju uzņēmuma Creative Mobile vadītājs, Džerijs Šterns portāla KREISIE.LV redaktors, Mareks Matisons Govcamp Latvija 2010 iniciatīvas grupas pārstāvis, Pasākumu moderēs:Linda Jākobsone Portāla politika.lv sabiedrības līdzdalības projektu vadītāja un Didzis Melbiksis brīvais žurnālists.


Interneta vortāls www.esmaja.lv aicina Jūs iepazīties ar žurnālista Raivja Bahšteina rakstu „Vēlas atsaitēt rokas trešo valstu darbaspēkam”. Darbaspēka migrācija no trešās pasaules ir viens no iespējamiem risinājumiem sirmot sākušās Eiropas problēmām.

Raksts pieejams http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=3418.


Šoreiz interneta vortāls www.esmaja.lv aicina Jūs iepazīties ar Latvijas Platformas attīstības sadarbībai (LAPAS) vadītājas Māras Sīmanes rakstu „Japāna atgūsies, jo spēj radīt drošību”. Viņa stāsta par drošības sajūtu, ko sevī un ap sevi prot radīt japāņi, kā arī publicē privātu vēstuli, ko saņēmusi no kādas sievietes Japānā. Raksts pieejams http://www.esmaja.lv/?lapa=blogs&id=3343.

Arī Pašvaldību savienības Enerģētikas eksperts Paulis Barons publicējis savas pārdomas un pārliecību rakstā ”Japānas ēnā:Vai atomreaktors glābs Latvijas elektroapgādi?” Skat.: http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=3339.


 

No 28.februāra līdz 6.martam piedalies tulkošanas spēlē „Tiešā tekstā”, uzlabo savas valodas zināšanas un kļūsti par e-prasmju nedēļas tulkošanas superzvaigzni!

Kas jādara? Jātulko un jārediģē dažādi teksti no angļu uz latviešu valodu. Iezīmē vienu teikumu un novērtē kā to iztulkojusi tulkošanas programma. Pēc tam uzlabo tulkojumu, koriģējot automātisko tulkojumu un saglabājot savu versiju!

Kas jātulko? Tekstus par 5 dažādām tēmām. Un tā katru dienu līdz 6.martam Tev jāiztulko teksts par vienu vai vairākām tēmām.

E-prasmju nedēļas labākais dalībnieks saņems jaunāko Tildes Biroja mājas versiju un Microsoft dāvāto datorpeli.

Saite uz konkursu: www.draugiem.lv/d/valodukrasts/.


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2011. gadā no 28. februāra līdz 5. martam Latvijā rīko Eiropas e-prasmju nedēļu ar mērķi veicināt sabiedrības sekmīgu integrāciju informācijas sabiedrībā, e-prasmju apguvi un e-pakalpojumu izmantošanu:

  • Kartē varat iegūt informāciju par E-prasmju nedēļas koordinatoriem Latvijas pilsētās, novados un pagastos. Uzziniet par iespēju apmeklēt sev interesantos pasākumus, sazinoties ar koordinatoru!
  • http://www.ebaltics.lv/onlineweek2011lv/

Sīkāka informācija: 
• LIKTA, e-pasts: office@likta.lv, tālrunis: 67311821
• VARAM, e-pasts: eprasmes@varam.gov.lv, tālrunis: 67770196

 

Visās Eiropas valstīs Nedēļas laikā darbosies digitālais skaitītājs, kas mērīs iedzīvotāju aktivitāti piedaloties Nedēļas pasākumos un lietojot e-pakalpojumus. Aicinām ikvienu reģistrēt savu līdzdalību, aizpildot skaitītāja aptauju! 

    

                                          


 

Jaunumi www.esmaja.lv:

 

Jauna iespēja – pietikties radošā filmu darbnīcā „No idejas līdz filmai”: http://www.esmaja.lv/?lapa=nilf

 

Diskusijas:

1. „Latvijas ceļš uz eiro. Vai vieta uz Titānika?”: http://www.esmaja.lv/?lapa=diskusija&id=3167

2. Video „Latvijas ceļš uz eiro. Vai vieta uz Titānika?”: http://www.esmaja.lv/?lapa=video&id=66

 

Uzņēmējiem - informācija sadaļā uzņēmēji, arī „7 soļu programma”: http://www.esmaja.lv/?lapa=sps

ES reģionos: http://www.esmaja.lv/?lapa=ereg

EIROINFO: http://www.esmaja.lv/?lapa=eifaq


Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina pirmsskolas vecuma bērnus un skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa Skolā” (http://www.esmaja.lv/?lapa=zina&id=3184) un ar zīmējumu un eseju palīdzību paust savu izpratni par brīvprātīgo darbu. Labāko darbu autori balvā saņems braucienu uz starptautisku vasaras nometni vai iespēju apmeklēt aktīvās atpūtas centru.

Lai piedalītos konkursā, individuāli jāizveido literārs (stāsts, eseja, dzejolis, pasaka u.tml.) vai vizuāls darbs (zīmējums, gleznojums, datorgrafika, komikss, kolāža u.tml.) par kādu no šī gada konkursa tēmām: „Ja es būtu brīvprātīgā darba darītājs” vai „Ja pasaulē nebūtu brīvprātīgā darba veicēju”. Tēmas ir noteiktas saskaņā ar Eiropas 2011.gada moto „Brīvprātīgā darba gads Eiropā”. Konkursa darbs un aizpildīts pieteikums līdz 15.martam jāiesniedz VIAA.
Konkursā var piedalīties bērni un skolu audzēkņi vecumā no 5 līdz 20 gadiem. Žūrija izvērtēs darbus un noteiks uzvarētājus trīs vecuma grupās: no 5 līdz 10 gadiem, no 11 līdz 15 gadiem un no 16 līdz 20 gadiem. Labāko darbu autorus un pedagogus apbalvos konkursa noslēguma pasākumā šī gada 9. maijā.
                                       

                                      Informācija


Izsludināts skolēnu pētnieciski radošo darbu konkurss „Izpēti! Eiropas Savienības ieguldījums un ES atbalstītās jauniešu iniciatīvas tavā novadā” (http://www.esia.gov.lv/news/petnieciski-radoso-darbu-konkurss-jauniesiem; http://www.esmaja.lv/?lapa=zina&id=3081). Konkurss norisināsies no 2011.gada 1.februāra līdz 10.aprīlim divās klašu grupās: 8.-9. klašu skolēniem un 10.–12. klašu skolēniem. Konkursā aicināti piedalīties Vidzemes ziemeļaustrumu un Latgales pierobežas novadu pamatskolu un vidusskolu skolēni.

                                         Nolikums                            

 


                                              |>>>  ...  2  3  4  >>>|